Zamknij
REKLAMA

Zbrodniarz skazany na śmierć, wyrok wykonany (zdjęcia)

05:30, 12.08.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

1 lutego 1944 roku żołnierze Armii Krajowej zabili Franza Kutscherę, szefa SS i policji na okręg warszawski. Na Rynku w Poniecu rekonstruktorzy historii odtworzyli wykonanie wyroku.

Od minionego czwartku do niedzieli Poniec żył historią. Zaczęło się od detektorystów - czyli poszukiwawczy "skarbów", które wciąż skrywa ziemia. Prawie 200 osób na polach w Janiszewie poszukiwało czworoboku saskiego z Bitwy pod Poniecem, która rozegrała się w 1704 roku. Przy tej okazji odnaleziono kilkaset przedmiotów, wiele bardzo cennych.

W weekend Poniec opanowali rekonstruktorzy historii. To oni Park Miejski zmienili w scenerię przede wszystkim z okresu drugiej wojny światowej. Były okopy, szpital polowy, karabiny i ciężkie wozy. Chociaż nie brakowało formacji bardziej współczesnych. To oni przygotowali dwie inscenizacje, jedna z nich była oparta właśnie na faktach związanych z zamachem na Franza Kutscherę, który zginął w Warszawie. 

 

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

ktośktoś

2 1

"To oni Park Miejski zmienili w scenerię przede wszystkim z okresu drugiej wojny światowej". I wkrótce... "To oni przygotowali dwie inscenizacje, jedna z nich była oparta właśnie na faktach związanych z zamachem na Franza Kutscherę, który zginął w Warszawie". Pani "jrs" często ocenia i krytykuje innych a sama pisać nie potrafi. 10:09, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mondimondi

1 1

czyżby docent tu sie bronił ? na innych portalach uczestnicy go ocenili. troche samokrytyki człowieku 20:54, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone