Zamknij
REKLAMA

MOPR szuka nowego miejsca dla seniorów

10:59, 18.04.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lesznie szuka lokalu do wynajęcia dla Domu Seniora nr 2. Najlepiej gdyby nowa lokalizacja była w okolicach ulicy Święciechowskiej.

Obecnie Dom Seniora nr 2 mieści się przy ulicy Pułaskiego. To miejsce wydawania obiadów i spotkań osób starszych. Pomieszczenia są dzierżawione od firmy Akwawit.

- Budynek jest bardzo zniszczony i uważamy, że nie nadaje się do działalności, którą w nim prowadzimy. W miesiącach, gdy temperatury mocno spadały w dół musieliśmy nawet czasowo zamykać placówkę. Pisaliśmy w tej sprawie do firmy Akwawit, ale nie ma mowy o modernizacji ogrzewania. My na pewno nie weźmiemy tego na swoje barki, bo budynek nie jest naszą własnością - mówi Donata Majchrzak-Popławska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie rozpoczął poszukiwania nowego miejsca na Zatorzu dla klubu seniora. Lokal powinien mieć 80-90 metrów kwadratowych, być na parterze i z dostępem do sieci wodno-kanalizacyjnej.

MOPR w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach programu Senior +, będzie próbował uzyskać dofinansowanie na remont i doposażenie klubu.

Dyrektor D. Majchrzak-Popławska mówi, że nie zakłada czarnego scenariusza i ma nadzieję, że w najbliższym czasie znajdzie się nowe miejsce dla klubu seniora.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone