Zamknij

W powiecie leszczyńskim uroczyście otwarto poszerzoną drogę (zdjęcia)

16:03, 10.07.2019 | md, Fot. D. Marciniak
REKLAMA
Skomentuj

W środę w obecności władz powiatu leszczyńskiego i gminy Krzemieniewo, a także zaproszonych gości i radnych odbyło się uroczyste oddanie do użytku poszerzonego odcinka drogi Garzyn-Drobnin.

Remont objął 1,5 km istniejącej drogi. Miała ona szerokość 5 m, ale jej krawędzie oraz pobocze były w niewłaściwym stanie technicznym. Po przebudowie i wzmocnieniu droga ma 6- 6,2 m szerokości, co odpowiada dzisiejszym standardom technicznym. Inwestycja wiązała się z wycinką 96 drzew oraz wykarczowaniem ponad 100  korzeni. Jednocześnie uporządkowano pobocze na łącznej długości 3,5 km.

Koszt przeprowadzonych prac to 573.000 zł, z czego z budżetu gminy Krzemieniewo przekazano kwotę 246.000 zł. Inwestycję wykonała grupa drogowa Starostwa Powiatowego.

- Od 2016 roku jest to piąta większa praca wykonana przez naszą grupę. Dzisiaj możemy sobie powiedzieć, że powołanie naszej ekipy i zakup sprzętu dla niej okazało się bardzo słuszną decyzją. W moim przekonaniu jest to bardzo dobrze wykonana praca. Inwestycję wykonaliśmy wspólnie z gminą Krzemieniewo, za co chciałem podziękować wójtowi i radnym. Jest to też wskazówka dla innych gmin, aby realizować zadania w tej formule. Pojawiały się pewne słowa krytyki odnośnie tej inwestycji, ale musimy sobie uświadomić jedno, iż są to zadania, na które nie ma szansy pozyskania żadnego dofinansowania i robienia takiej inwestycji w pełnym zakresie - z nową nawierzchnią oraz wszystkimi innymi dodatkami - mówił podczas uroczystego otwarcia starosta Jarosław Wawrzyniak. Starosta nie wykluczył też ułożenia w przyszłości nowej nawierzchni na szerokości całej drogi, ale będzie to uzależnione od możliwości finansowych.

W dalszej części spotkania przemawiał wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki oraz przewodniczący Rady Powiatu Jan Szkudlarczyk.

Poświęcenia inwestycji dokonał drobniński proboszcz ks. Stanisław Pietraszek.

(md, Fot. D. Marciniak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

europeurop

2 1

taki cyrk to był za komuny gdzie szukano okazji byle się napić i nażreć i to wróciło z jednym wyjątkiem że dołączył klecha 20:51, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PampidzianoPampidziano

2 0

Szopkę odstawiają jak by to było z ich pieniędzy 21:44, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KierowcaKierowca

2 0

Super trasa z ograniczeniem prędkości do 30km/h - śmiech na sali, a oni sobie ordery przypinają. 22:47, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KukizKukiz

1 0

To teraz prosimy o ścieżkę z Hersztupowa do Belecina,która była obiecana,w trakcie kampanii wyborczej. 23:07, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szarakszarak

1 0

Bareja by tego nie wymyslil....chyba nozyczek zabraklo w drogeriach i dlatego tak malo VIP...ow i taka krotka wstega do wycinanek.Dorosle chlopy ,marynarki sie nie dopinaja a bawia sie jak male dzieci za publiczne pieniadze a potem szybko na jedzonko do Dobrodzieje. Dodam tylko ,ze z podobną pompą-(i nawet byly tam te same osoby ) otwierano ten szpaler lip dla uczczenia 100 lecia odzyskania niepodleglosci...i co?Mozna sie przejechac ta droga dzisiaj...obraz nedzy i rozpaczy.Zasadzone drzewa wymagaja podlewania,im wieksze sie sadzi tym wiecej wymagaja troski zanim sie dobrze przyjmą a tak w polowie strasza suchymi kikutami.Zle to swiadczy panie wójcie o gospodarnosci a duzo to przeciez kosztowalo no i cel szlachetny i wazny.Tamte pokolenia wywalczyly wolnosc a nasze nawet nie stac aby przypilnowac uczczenia w taki żywozielony sposob.Troche mniej pychy a wiecej skromnosci jeszcze nikomu nie zaszkodzilo 16:18, 14.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone