Zamknij
REKLAMA

Szkoła w Goniembicach nadal 8-klasowa

14:33, 22.02.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Przez dwa dni nad Szkołą Podstawową im. 17 Pułku Ułanów w Goniembicach wisiały ciemne chmury. Gmina zamierzała przekształcić tę placówkę z 8-klasowej w 3-klasową. W szkole odbyło się burzliwe spotkanie wójta i radnych z dyrekcją szkoły i nauczycielami.

Przekształcenie szkoły w Goniembicach było jednym z elementów strategi reorganizacji oświaty w gminie Lipno, zaplanowanej do zrealizowania do 2023 roku. W tej sprawie powstał już projekt uchwały, która zakładała, że od 1 września 2019 roku uczniowie klas 4-8 z Goniembic (mieszkańcy 9 wsi) rozpoczęliby naukę w Szkole Podstawowej w Lipnie. W ten sposób grono uczniów w Goniembicach skurczyłoby się ze 114 do 42.
 
Wójt Łukasz Litka zaprezentował w środę dyrektorce goniembickiej szkoły Mirosławie Klecha projekt wspomnianej uchwały, a ta pragnąc przedstawić racje nauczycieli i rodziców uczniów zaproponowała spotkanie. Prócz wójta i przewodniczącej Rady Gminy Lipno Joanny Płonki z zaproszenia skorzystało aż 12 radnych.
 
Szkoła może zrobić wielkie wrażenie, gdyż jest bardzo zadbana i doskonale wyposażona. Ponadto przed dwoma laty przeszła termomodernizację. Argumenty gospodarzy okazały się bardzo solidne. Nazajutrz wójt przekazał dyrekcji szkoły informacje o zaniechaniu proponowanych zmian, czyli w Goniembicach pozostaje szkoła 8-klasowa.
 
Więcej o szkole w Goniembicach przeczytać będzie można w środę w gazecie "ABC".
 
Fot. J. Kuik 
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkaniec gminyMieszkaniec gminy

1 0

I to jest dobra wiadomość, że wysłuchano rodziców, że były rozmowy! 15:04, 22.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone