Zamknij
REKLAMA

Fajnie, że im się chce (zdjęcia)

10:00, 18.03.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie klas gimnazjalnych 3 b i 3 c na zajęciach techniki jednocześnie ucząc się, wykonują pożyteczne prace. Ich dziełem są odnowione krzesła w szkolnej świetlicy. W sali, w której mają zajęcia zamontowali półki. Do czerwca, gdy opuszczą mury Szkoły Podstawowej w Rydzynie, chcą jeszcze co nieco zrobić.

Na niedawnych zajęciach wymyślili, że wyszlifują stół, na którym pracują. W planach mają jego olejowanie. Na tej samej lekcji część uczniów zajmowała się montażem półek, by można było na nich prezentować artystyczne prace.

W grupie wszyscy są chętni do pracy. Nie tylko panowie pchają się do wbijania gwoździ i wiercenia dziur w ścianach. Dziewczyny nie boją się takich wyzwań.

- Fajne jest to, że im się chce - mówi wicedyrektor Jolanta Kotyś, która prowadzi zajęcia techniki. - Cieszy, że oni chcą się uczyć praktycznych umiejętności: wbijana gwoździ, posługiwania się wiertarką, malowania czy odnawiania mebli.

Może nie wszystko jest wykonane profesjonalnie, ale nie przecież o perfekcję chodzi. W tym przypadku liczą się duże chęci. Tych młodzieży nie brakuje.

- Jesteśmy ze sobą zgrani, potrafimy i lubimy wspólnie pracować - mówi Ola.

W planach uczniów jest zmiana wystroju klasy do techniki, w której m.in. zostaną pomalowane szafy. Przyszli absolwenci szkoły chcą zostawić po sobie ślad.

Fot. J. Rutecka-Siadek

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone