Zamknij

Spotkanie mam z Kół Gospodyń Wiejskich (zdjęcia)

08:32, 01.06.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Gminna Rada Kobiet gminy Rydzyna przygotowała miłą uroczystość, której bohaterkami stały się mamy.

- Gdyby nie nasze mamy, to by nas tutaj nie było - mówiła Krystyna Rypińska, przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet. - Niektórzy z nas już nie mają mam. Chciałabym pamięć o nich uczcić minutą ciszy.

Z okazji Dnia Matki wyróżniono panie, które najdłużej działają w Kołach Gospodyń Wiejskich. W gronie tym były Mieczysława Maćkowska i Janina Szczepaniak z Nowej Wsi, Teresa Rybińska z Dąbcza, Zofia Nowak z Rydzyny, Janina Leśniewska z Moraczewa, Kazimiera Rożyńska z Moraczewa i Władysława Szwarczyńska z Rydzyny. Podziękowania za zaangażowanie w działalność KGW dostały Katarzyna Koczorowska z Rydzyny i Danuta Lorych z Moraczewa.

Życzenia mamom składał burmistrz Kornel Malcherek.

- Mama, matka, mamusia, to są najpiękniejsze słowa na świecie. Kiedyś przyjaciel zapytał mnie kto był moją pierwszą miłością, odpowiedziałem moja ukochana mama - mówił ze wzruszeniem. - Życzę wam zdrowia, uśmiechu, samych pogodnych dni, spełnienia marzeń.

W imieniu radnych paniom życzenia składał Roman Skiba, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Pierwsze słowo dziecka to najczęściej mama. To ona rozkłada parasol ochronny nad swoją pociechą i kształtuje jej charakter. To wy drogie mamy czujecie potrzeby swoich dzieci i jesteście dla nich złotem. 

Grzegorz Brzeskot, radny powiatu leszczyńskiego przypomniał fragment piosenki:

- Nie mam jak u mamy, ciepły piec, cichy kąt. Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy robi błąd. To jest przesłanie. Kiedy mieliśmy życiowe kłopoty, to szliśmy do mam.

Krystyna Rypińska przygotowała upominek dla jednej z mam, którą w drodze losowania wybrał burmistrz. Z kolei panowie samorządowcy dostali prezenty - losy loterii, z okazji zbliżającego się Dnia Taty.

 

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone