Zamknij

Absolutorium udzielone w wyjątkowym dniu (zdjęcia)

14:55, 04.06.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Trzydziestą rocznicę czerwcowych wyborów uczczono uroczystą sesją w Rydzynie.

- Wybory 4 czerwca 1989 roku dały nowe horyzonty Polsce, przyniosły duże zmiany we wszystkich sferach życia społecznego i gospodarczego państwa. Korzystamy z tego, czego nie mieli nasi rodzice i nie wyobrażamy sobie codziennych kolejek - mówił Roman Skiba, przewodniczący Rady Miejskiej zwracając się do gości uroczystej sesji, która odbyła się w sali balowej Zamku SIMP w Rydzynie. - Wybory czerwcowe to symbol, a ludzie, którzy do nich doprowadzili to legendy.  

W sesji licznie uczestniczyła młodzież Szkół Podstawowych w Dąbczu, Rydzynie i Kaczkowie. Uczniowie tej ostatniej placówki wystąpili w programie artystycznym, który przypomniał najważniejsze fakty związane z wyborami roku 1989.


Po części oficjalnej obrady kontynuowano, a ich najważniejszym punktem było udzielenie absolutorium burmistrzowi z wykonania budżetu za rok 2018.

Radny Bonifacy Skrzypczak zapytał między innymi o zadłużenia w gospodarce komunalnej wynikające z zaległości mieszkańców w opłatach za czynsz. Na koniec ubiegłego roku wyniosły 291.000 złotych.  Jak wyjaśnił wiceburmistrz Łukasz Bartkowiak, kwota zadłużenia wzrasta, natomiast nie rośnie liczba osób, których ono dotyczy.

Z kolei Piotr Patek pytał, czy mieszkańców można zachęcić do spłat zadłużenia poprzez odrabianie zaległości w opłatach.

- Co z wyceną prac, zdolnością tych osób do podjęcia pracy oraz nadzorem nad tymi osobami? - odpowiadał wiceburmistrz. - Możemy wrócić do tego tematu i dyskutować.

W kwestii absolutorium Rada Miejska była jednomyślna w swojej decyzji. Wszyscy radni obecni na sesji zagłosowali za udzieleniem absolutorium burmistrzowi.  

- Dla mnie każda sesja jest ważna, podobnie jak każda inwestycja. To nasz wspólny sukces, naszej ciężkiej pracy - mówił K. Malcherek. Słowa te kierował do radnych, swoich współpracowników, pracowników Urzędu Miasta i Gminy, dyrektorów placówek oświatowych i jednostek podległych samorządowi oraz sołtysów.

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone