Zamknij
REKLAMA

Walczą o ścieżkę rowerową. Napisali do prezydenta i premiera

10:31, 20.02.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj
W obrębie węzła Leszno-Zachód ścieżka została wybudowana.

Dążenia do wybudowania ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 12 z Leszna przez Lasocice do Długich Starych zainicjowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły i Rozwoju Wsi Długie Stare oraz Stowarzyszenie ZMW Przybyszewo wzmagają na sile. Listy w tej sprawie wysłano do najważniejszych osób w państwie.

Adresatami pisma z prośbą o interwencję są: prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Wiesław Szczepański, posłowie na Sejm RP Jan Dziedziczak, Jan Mosiński i Wojciech Ziemniak, posłowie do Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki, Andrzej Grzyb i Krystyna Łybacka, senator Marian Poślednik oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska.

Poniżej prezentujemy treść listu skierowanego po prezydenta Andrzeja Dudy.

Szanowny Panie Prezydencie,

Z uwagi na rosnący niepokój mieszkańców w sprawie bezpieczeństwa na drodze  krajowej nr 12 oraz na znikomy odzew od zarządcy drogi, jakim jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Poznaniu zwracamy się z prośbą o interwencję w sprawie wybudowania ścieżki rowerowej wzdłuż w/w drogi pomiędzy miejscowościami Długie Stare - Lasocice – Leszno – łącznie około 5 km

 Temat ścieżki rowerowej trwa już od co najmniej 15 lat, pomimo zgłoszeń, wniosków i interpelacji lokalnych przedstawicieli oraz władz samorządu GDDKiA odsuwa w czasie plany budowy. Początkowo były obietnice, że ścieżka zostanie zaplanowana po wybudowaniu drogi ekspresowej S5 - cierpliwie czekaliśmy i w ramach przebudowy węzła S5 został wybudowany tylko fragment ścieżki. Kolejnym terminem podjęcia prac nad budową ścieżki był warunek przebudowy skrzyżowania drogi powiatowej z krajową w miejscowości Lasocice. Skrzyżowanie zostało przebudowane wraz ze sygnalizacją świetlna i tylko w zakresie jego przebudowy został wybudowany fragment ciągu pieszo – rowerowego. Tak więc po bardzo długim już oczekiwaniu mamy dwa kawałki ścieżki, które kończą się w polu.

Leszno jest naszym miastem powiatowym, pracuje tam również większość mieszkańców okolicznych miejscowości, a w leszczyńskich szkołach uczą się nasze dzieci. Połączenie miejscowości Długie Stare – Lasocice - Leszno umożliwiłoby dojazd do pracy rowerem, który w tej chwili po drodze krajowej jest niemalże niemożliwy. Obecnie ze względu na brak ścieżki droga dla rowerzystów jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza jazda z dziećmi. Jest to dla nas najważniejsze, jednak nie bez znaczenia pozostają inne aspekty takie jak ekologia, ochrona zdrowia, aktywny tryb życia oraz ekonomia.

Wierzymy, że Panu jako Prezydentowi naszego kraju nie będzie obojętne bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. Zachęcamy jednocześnie do odwiedzenia naszej strony na Facebook pod nazwą "Rowerem. Leszno-Lasocice-Długie Stare".

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

mieszkaniecmieszkaniec

1 0

Brawo za inicjatywę! Kciuki trzymam 20:34, 23.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone