Zamknij

Hermes Sp. z o.o. Fabryką Roku 2019! (zdjęcia)

11:36, 18.12.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:59, 22.12.2019

Hermes Sp. z o.o. – producent wód i napojów z siedzibą we Włoszakowicach został nagrodzony statuetką Fabryka Roku 2019 w branży FMCG. To wielkie wyróżnienie, zważywszy na to, że w konkursie brały udział globalne korporacje, takie jak PepsiCo i Danone.

Na zdjęciu: wręczenie statuetek Fabryka Roku 2019 odbyło się 9 grudnia w Hotelu Marriott w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Trade Media International - wydawca prestiżowych czasopism gospodarczych.

- To ogromny zaszczyt odbierać statuetkę dla Fabryki Roku 2019, tym bardziej mając świadomość, że konkurowaliśmy z dużymi, prężnie działającymi przedsiębiorstwami. Ta nagroda jest zasługą ludzi, którzy na co dzień pracują w naszej firmie - powiedział odbierając nagrodę Vasileios Zanganas, przedstawiciel spółki.

Na zdjęciu: statuetkę i dyplom Fabryka Roku 2019 odebrał reprezentant firmy Hermes Vasileios Zanganas.

Na zdjęciu: laureaci konkursu Fabryka Roku 2019. Wśród nagrodzonych takie marki, jak: Mercedes Benz, Pepsi Cola, Microsoft, CCC, Pilkington Automotive, Lafarge Cement, Danone. W pierwszym rzędzie z prawej strony stoją obok siebie Jakub Giermaziak - gostyński Netbox PL i Vasileios Zanganas - włoszakowicki Hermes.

Firma Hermes zwyciężyła w najważniejszej dla siebie branży – FMCG. Nic w tym dziwnego, bowiem przedsiębiorstwo z siedzibą we Włoszakowicach jest jednym z liderów rynkowych w produkcji wód i napojów. Potwierdza to współpraca z niemalże wszystkimi największymi sieciami handlowymi w kraju, takimi jak: Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Netto, Auchan, Inter Marche, Grupa Eurocash, POLOmarket czy Dino. To tylko przykłady marketów, na półkach których można znaleźć wyroby rozlewane we Włoszakowicach.

Nagroda jest wynikową pracy spółki – rokrocznych wzrostów wyników finansowych, dbałości o środowisko, a także rozwoju parku maszynowego.

Środowisko i jakość oferowanych produktów

Hermes położony jest na terenie chronionego prawnie obszaru Natura 2000 – jednego z najczystszych ekologicznie terenów w Polsce. Tam też zlokalizowane są ujęcia wód podziemnych, z których czerpana jest naturalna woda mineralna oraz źródlana. Wyróżnieniem firmy Hermes na tle innych działających w branży spożywczej przedsiębiorstw jest to, że woda wydobywana z otworów czwartorzędowych nie wymaga poddania procesowi uzdatniania, co jest niezmiernie rzadko spotykane. Woda po filtracji bezpośrednio trafia do butelek, a następnie – na półki sklepowe.

- Nasza woda cechuje się nieskazitelną czystością oraz klarownością, dzięki czemu jesteśmy w stanie oferować produkty najwyższej jakości. Wiemy jak ważne dla konsumenta jest jego zdrowie - skomentowała Anna Ziemek, Dyrektor Generalny firmy.

Potwierdzeniem tych słów jest certyfikacja wyrobów produkowanych przez Hermes przez takie podmioty, jak Instytut Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Woda oferowana przez firmę Hermes jest bezpieczna do spożycia już od pierwszego roku życia. 

Jakość wody kontrolowana jest przez cały rok poprzez audyty przeprowadzane przez przedstawicieli sieci handlowych. - Jako producent wyrobów pod marką własną poszczególnych sieci handlowych co chwilę poddawani jesteśmy audytom ze strony naszych partnerów. To nas motywuje do ciągłego dążenia do perfekcji - dodała Ziemek.

Ekologia oraz inwestycje

Przedsiębiorstwo zdaje sobie sprawę, jak ważne dla sąsiadujących mieszkańców, a także i klientów są względy ekologiczne. Stąd stale podejmowane są tam działania, które mają na celu dbałość o środowisko.

Głównym kierunkiem z myślą o środowisku było wprowadzenie systemu czyszczenia maszyn CIP (Cleaning-in-Place). To zamknięty system, w którym stosowany jest recyrkulowany roztwór oczyszczający. Mycie instalacji, a także różnego rodzaju maszyn w cyklu zamkniętym znacznie ogranicza ilość ścieków odprowadzanych po zakończeniu tegoż procesu. Firmie Hermes niemalże dwukrotnie udało się obniżyć ilość odprowadzonych ścieków względem 2018 roku.

Na zdjęciu: nowoczesne linie rozlewnicze.

Co więcej - Hermes ogranicza zużycie prądu, stale inwestując w coraz to nowsze rozwiązania technologiczne, parki maszynowe, zużywające znikomą ilość energii elektrycznej. Przykładem poczynionych inwestycji, których zamysłem było oszczędzanie energii elektrycznej jest choćby zainstalowanie urządzeń do kompensacji mocy biernej.

Ponadto Spółka w ostatnim czasie wymieniła spalinowe wózki widłowe na w pełni elektryczne. Spalinowe wózki widłowe mają wpływ na ocieplenie klimatu. Dzięki ich wymianie na elektryczne, firma Hermes choć w małym procencie przyczynia się do powstrzymania tego procesu.

Na zdjęciu: obszerne magazyny mieszczą 12 tysięcy palet z wodą.

Przywiązani do firmy

O ile firma powstała w 1992 roku, o tyle przez praktycznie cały ten czas posiada pracowników, którzy niemalże przywiązali się do przedsiębiorstwa. Jak sami twierdzą – praca jest dla nich pasją.

- Dołączyłem do firmy pół roku po jej powstaniu. Spędziłem tu już ponad połowę życia. Nie mogę powiedzieć jednak, że pracuję, bo kiedy praca staje się twoim hobby, tak naprawdę przestaje być pracą. Jest codzienną przyjemnością - powiedział Andrzej Szklarski, dyrektor do spraw technicznych w firmie.

- Przez te wszystkie lata firma bardzo mocno się rozwinęła. Choćby w ostatnim czasie powstał nowy budynek administracyjno-biurowy. Poza tym powiększyła się hala magazynowa i produkcyjna, a po sprzęcie z końca XX wieku nie ma już śladu - dodał Szklarski.

Aktualnie w firmie pracuje niespełna 200 osób. Przedsiębiorstwo jest stale otwarte na nowych pracowników, którzy na początku swojej kariery w spółce są starannie przeszkoleni i stopniowo wprowadzani w rytm pracy przedsiębiorstwa.

Na zdjęciu: najstarszymi pracownikami firmy Hermes są: Dorota Mierzyńska – operator linii rozlewniczych (22 lata pracy), jej mąż Andrzej Mierzyński – mechanik (25 lat pracy) oraz Andrzej Szklarski – dyrektor do spraw technicznych (26 lat pracy).

- Specyfika firmy jest taka, że w sezonie letnim bardzo dużo się dzieje. Zimą natomiast jest spokojniej, jednakże to właśnie wtedy wprowadzamy nowe technologie i rozwiązania techniczne, a ponadto mamy czas na dodatkowe szkolenia, rozwijające i poszerzające nasze umiejętności - zakończył Andrzej Mierzyński, pracownik z 25-letnim stażem.

Oprócz bogatych stażem pracowników przedsiębiorstwo inwestuje przede wszystkim w młodzież, która rozwija się u boku bardziej doświadczonych kolegów. Przedsiębiorstwo otacza opieką młodych pracowników, oferując im liczne szkolenia, ale także inne benefity.

- Cenimy młodych pracowników. Są oni przyszłością firmy. Wiemy jak ważny jest ich rozwój zawodowy, ale także i osobisty. Dlatego też opłacamy studia wielu pracownikom, czy inne zajęcia, związane z pełnionymi przez nich funkcjami. Sporym przywilejem jest to, że wiele szkoleń odbywa się na miejscu - we Włoszakowicach - skomentowała Anna Ziemek.  

*

Tekst pochodzi ze świątecznego wydania gazety "ABC"

Zdjęcia (3x) Trade Media International, J. Kuik, Hermes sp. z o.o.

 

 

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%