Zamknij

Pożar i zderzenie na ekspresówce!

09:13, 11.04.2019 | J.W. Fot. Jacek Kuik
REKLAMA
Skomentuj

Na 20.000 zł oszacowano straty spowodowane wczorajszym pożarem naczepy ciągnika siodłowego. Doszło do niego na ekspresówce pomiędzy węzłem Święciechowa i MOP-em Gołanice.

Gdy na miejsce pożaru przyjechali strażacy, ciągnik wraz z naczepą stał na pasie awaryjnym. Kierowca zestawu zdążył odłączyć naczepę i odjechać samochodem kilkanaście metrów dalej.

Spalił się fragment podłogi i plandeki naczepy. Nadpaleniu uległy tylne nadkola samochodu. W gaszeniu pożaru brały udział po dwa zastępy zawodowych strażaków z Leszna oraz OSP Lipno i Święciechowa. Przyczyną wybuchu ognia była prawdopodobnie awaria układu hamulcowego.

Na miejscu pożaru była też policja i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podczas działań służb ratunkowych ruch na obu pasach S5 w kierunku Wrocławia był wstrzymany.

Trzy godziny później, około godz. 19, mniej więcej na tym samym odcinku ekspresówki doszło do kolizji. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Opel corsa kierowany przez 25-letnią mieszkankę Leszna na skutek nie zachowania bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu uderzył w tył volkswagena golfa kierowanego przez 30-letniego mieszkańca Jeleniej Góry. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem. Straty w mieniu wyniosły 10.000 zł.

(J.W. Fot. Jacek Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone