Zamknij

Na podrobiony dowód chciał zdać prawo jazdy

01:48, 11.05.2019 | J.W. Fot. KMP Leszno
REKLAMA
Skomentuj

Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich próbował zdać za drugiego egzamin praktyczny na prawo jazdy. Do tego celu wykorzystali podrobiony dowód osobisty.

O tym przekręcie policjanci dowiedzieli się od pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie. Powiedział on, że poprzedniego dnia do egzaminu praktycznego na prawo jazdy miał przystąpić 28-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego.

- Podczas weryfikacji tożsamości kursanta przed przystąpieniem do jazdy na tak zwanym placu egzaminator zorientował się, że okazany przez mężczyznę dowód osobisty wygląda na podrobiony - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Widząc to kursant uciekł z samochodu.

Policjanci ustalili, że 28-latek poprosił swojego starszego kolegę, 33-latka z powiatu poznańskiego, aby ten zdał za niego egzamin praktyczny. Mężczyźni posłużyli się podrobionym dowodem osobistym, w którym widniało nazwisko młodszego z nich, natomiast zdjęcie starszego.

Następnego dnia policjanci zatrzymali obu mężczyzn w ich miejscu pracy na terenie powiatu poznańskiego. Postawiono im zarzut usiłowania poświadczenia nieprawdy poprzez posłużenie się podrobionym dowodem osobistym. Za takie przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

(J.W. Fot. KMP Leszno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone