Zamknij

30 lat więzienia dla pedofilów

11:20, 13.05.2019 | lm, fot. Archiwum
REKLAMA
Skomentuj

Prawo i Sprawiedliwość chce podwyższenia kary bezwzględnego więzienia dla osób, które dopuściły się przestępstw seksualnych wobec dzieci. Pedofile mają być pozbawieni wolności na 30 lat.  Mówił o tym dziś na konferencji prasowej poseł PiS Jan Dziedziczak, kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego.  

W sobotę w internecie miał swoją premierę film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu", którego autorami są bracia Sekielscy, w tym znany dziennikarz Tomasz Sekielski. Obraz opowiada historię osób skrzywdzonych przez duchownych. Film bije rekordy oglądalności, ale wywołał też szeroką dyskusję o pedofilii w polskim kościele katolickim. Wypowiadają się na ten temat najwyżsi przedstawiciele władz kościelnych i politycy. To jeden z głównych problemów poruszanych w obecnej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Dziś, podczas konferencji prasowej w Lesznie, dziennikarze pytali posła PiS Jana Dziedziczaka, czy widział już film braci Sekielskich.

- Nie widziałem, bo miałem w weekend bardzo dużo obowiązków związanych z kampanią wyborczą, ale mam zamiar to zrobić podczas ciszy wyborczej - odpowiadał kandydat do PE. Poseł powiedział, że PiS będzie się domagało surowszych kar dla pedofilów. - To obrzydliwa zbrodnia i musi być traktowana surowo, bez żadnej taryfy ulgowej. Kary będą dla wszystkich bez wyjątku, także dla celebrytów i księży. 

Dlatego też, według PiS, pedofile mają trafiać za kratki na 30 lat.

(lm, fot. Archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (2)

AntywirusAntywirus

0 2

Tylko Jan Dziedziczak.
Nasz człowiek w Parlamencie Europejskim 15:22, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

asas

0 0

"Kto podniesie ręke na koscioł ten.....Jeszcze tydzien temu Prezes krzyczał z mownicy...a dzisiaj...? 17:20, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone