Zamknij

Po pijaku rozrabiali na ulicy, jeden znieważył policjantów

14:19, 10.06.2019 | J.W. Fot. archiwum
REKLAMA
Skomentuj

Dwaj młodzi mieszkańcy miasta Leszna za zakłócenie spokoju i porządku publicznego, używanie w miejscu publicznym wulgarnych słów oraz za znieważenie policjantów. Mężczyźni kopali znaki drogowe, przewracali kosze na śmieci, zaczepiali przechodniów, wykrzykiwali wulgaryzmy.

Policja została zawiadomiona w sobotę rano, po godz. 8 przez jednego z przechodniów, który poinformował, że w rejonie skrzyżowania ulic Kurpińskiego i Paderewskiego dwóch młodych mężczyzn kopie znaki drogowe i zaczepia ludzi.

We wskazane miejsce zostali wysłani policjanci prewencji. Na widok radiowozu sprawcy zaczęli uciekać. Zostali zatrzymani na ul. Paderewskiego. W trakcie legitymowania 18-latek był arogancki, zachowywał się lekceważąco, nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia. Obrzucił policjantów wyzwiskami. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Młodszy z nich miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, starszy nie dał rady przedmuchać urządzenia do badania stanu trzeźwości.

Po wytrzeźwieniu 18-latek usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Grozi za to do roku więzienia. Odpowie także, podobnie jak 17-latek, za wykroczenia m.in. zakłócenie porządku i spokoju publicznego oraz używanie w miejscu publicznym nieprzyzwoitych słów.

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ZasranepismakiZasranepismaki

7 1

Dodajcie do swojego ciekawego artykulu szczegóły,ze pełnoletni chłopak dusil sie w radiowozie od gazu,kajdanki mial zalozone ze krew mu do palców nie dopływała,i przez to byl agresywny,gdy policjant nie wiedzial co robic wywiozl go do lasu i pobil,piszecie tylko to co chcecie pisac,a nie jak bylo naprawde :) 15:35, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkanka LesznaMieszkanka Leszna

2 0

Ta do kopania znaków wyslali patrol ale do matki z małym dzieckiem gdzie pijak zaczepiał to nie. 07:51, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone