Zamknij

Po kilka policyjnych patroli na jednej drodze

10:59, 09.07.2019 | J.W. Fot. archiwum
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj leszczyńscy policjanci biorą udział w akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”. To ogólnopolska akcja prewencyjna mająca na celu wyeliminowanie z ruchu piratów drogowych. Na poszczególnych odcinkach dróg o największym natężeniu ruchu kierowcy mogą spodziewać się kilku policyjnych kontroli w odstępie paru kilometrów.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na  prowadzeniu kontroli na tej samej drodze w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Dlatego patrole ustawione są kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi.

Na leszczyńskich drogach kontrole prowadzą miejscowi funkcjonariusze, natomiast tam gdzie te drogi przechodzą na teren innych powiatów leszczyńskie patrole łączone są w kaskadowy sposób z kontrolami przeprowadzanymi przez stróżów prawa z ościennych jednostek.

- Celem akcji jest uświadamianie kierowcom, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, w tym najtragiczniejszych, ze skutkiem śmiertelnym - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji.

W całej Polsce w akcji bierze udział ponad 5 tysięcy policjantów. Szczególnym nadzorem objęte są miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość jazdy.

Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na zbyt szybkiej jeździe, będą karani mandatami, natomiast przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy o ponad 50 kilometrów na godzinę skutkuje także zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych - dodaje Żymełka. - Akcja ma jednak na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego policjanci będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone