Zamknij
REKLAMA

Nieszczęśliwy wypadek, czy samobójstwo? Czy śledczy rozwikłają tę zagadkę?

10:05, 13.08.2019 | J.W. Fot. Justyna Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Znane są już podstawowe wyniki sekcji zwłok 85-letniego mieszkańca Rawicza, który był pacjentem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie i wypadł lub wyskoczył z okna na szóstym piętrze lecznicy.

 

Do tej tragedii doszło w piątek po południu. Mężczyzna był pacjentem oddziału urologii. W szpitalnej sali był sam. Spadł na wewnętrzny dziedziniec szpitala obsadzony zielenią - na betonowe schody.

Autopsja wykazała, że 85-latek zmarł na skutek urazów wielonarządowych. Najwcześniej za kilka tygodni będą znane wyniki badania krwi  badań histopatologicznych próbek pobranych ze zwłok.

Mężczyzna przeszedł zabieg na oddziale urologii, ale kilka dni wcześniej, więc nie był pod działaniem leków, które podaje się przed, czy po zabiegu.

- Nie wykazywał żadnych, niepokojących objawów psychicznych, czy tendencji samobójczych - powiedział nam Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. - Dla nas też śmierć tego pacjenta jest tragedią i szokiem.

Śledztwo prowadzone jest pod kątem nakłaniania do samobójstwa, bo trzeba było przyjąć jakąś. kwalifikację z Kodeksu karnego, w którym nie ma artykułu dotyczącego nieszczęśliwego wypadku.

- Przesłuchanych zostało już kilku świadków spośród tych, którzy mogą pomóc ustalić, jak doszło do wypadku i czy był to zwykły, nieszczęśliwy wypadek, czy też samobójstwo, bo te dwie wersje, traktowane na razie jako równoważne, bierzemy pod uwagę na obecnym etapie śledztwa - mówi Przemysław Grześkowiak, prokurator rejonowy w Lesznie. - Wśród świadków jest personel szpitala oraz rodzina zmarłego mężczyzny. Będą przesłuchania kolejnych świadków. Mamy nadzieję, że pozwoli to ustalić wszystkie okoliczności tragedii.

 

REKLAMA
(J.W. Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

qweqwe

2 4

dziadek i tak by wkrótce zszedł, po co to zawracanie d ? 12:15, 13.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NZNZ

2 0

Smutne co piszesz ,,dziadek by wkrótce zszedł wiec po zawracanie d..,,Nasz żył 98 drugi 94 wiec to ,że ktoś ma sędziwy wiek nie znaczy ,że jego życie jest nic ie warte .Pomyśl o Twoich rodzicach i dziadkach czy słysząc te słowa nie byłoby im przykro 15:42, 13.08.2019


MieszkaniecMieszkaniec

0 1

Chamstwo w państwie ten szpital powinni zamknąć byłem pacjentem tego szpitala tam starsi ludzie są traktowani jak śmieci przez personel medyczny lekarze mają zero podejścia do pacjenta na urologi i neurologi pacjentów traktują jak towar na którym magą wyciągnąć pieniądze z NFZ a na neurogi personel pielegniarski powinni wymienic bo tam zwłaszcza na nocnych zmianach zamiast pilnowac pacjentów to panie pielegniarki śpią w najlepsze a jak starszy pacjent jest nie wygodny to przykuwają go za darmo pasami do łóżka i robia z niego chorego psychicznie panie dyrektorze w innym cywilizowanym państwie za takie zachowania personelu medycznego to jusz dawno byś pan siedzial w wiezieniu 10:36, 14.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone