Zamknij

Uwaga!!! Policjanci będą łapać piratów drogowych. Kiedy? Gdzie? Co im grozi?

10:56, 13.08.2019 | J.W. Fot. archiwum
REKLAMA
Skomentuj

W środę, w Lesznie i powiecie leszczyńskim policjanci będą prowadzić akcję „Prędkość”. Na drogach od rana do nocy będą się odbywać wzmożone kontrole patroli funkcjonariuszy drogówki i prewencji.

To ogólnopolska, cykliczna akcja, w której nazwie jest także „Zero tolerancji’. Oznacza to, że policjanci nie będą pobłażliwi wobec sprawców drogowych wykroczeń, zwłaszcza zbyt szybkiej jazdy.

Patrole będą kontrolować kierowców zarówno na drogach poza obszarem zabudowanym, jak i miastach i wioskach, gdzie generalnie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h. Właśnie na obszarach zabudowanych piraci drogowi mogą spodziewać się dotkliwych kar, na które  - w przypadku najdrastyczniejszych przekroczeń dozwolonej prędkości jazdy, a więc o ponad 50 km/h - składają się mandat w wysokości od 400 do 500 zł, 10 punktów karnych i najdotkliwszy element - obligatoryjna zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące.

- Wzmożone kontrole prędkości jazdy i zachowania kierowców na drodze oraz kontrole stanu trzeźwości będą odbywały się w Lesznie i powiecie leszczyńskim nie tyko w środę, ale także  we wszystkie dni tak zwanego długiego weekendu, czyli do niedzieli włącznie - mówi Daria Zmuda z KMP w Lesznie. - Ruch na drogach będzie zapewne większy niż w zwykłe weekendy, dlatego apelujemy do kierowców apelujemy o ostrożność, zdrowy rozsądek, zachowanie wyobraźni i przede wszystkim trzeźwości za kółkiem.

Policja przypomina, że zbyt szybka jazda jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w tym najtragiczniejszych, śmiertelnych. A także to, że bezpieczna prędkość jazdy to taka, która jest dostosowana do obowiązujących na drogach limitów prędkości, stanu nawierzchni dróg, warunków atmosferycznych i umiejętności kierowcy.

 

REKLAMA
(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jacekjacek

1 0

yanosik i po problemie 22:27, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone