Zamknij

Przewrócił się na przejściu dla pieszych. Szybko wezwano pomoc

10:50, 15.11.2019 | P.P, fot. P. Piotrowski
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj przed południem, anonimowy przechodzień wezwał pogotowie na ulicę 17 Stycznia w Lesznie. Na przejściu dla pieszych, na wysokości parku 1000-lecia, zasłabł mężczyzna. Miał dużo szczęścia, bo przechodnie w porę zareagowali i nie doszło do tragedii. 

- Dostaliśmy zgłoszenie, że na przejściu dla pieszych przewrócił się mężczyzna. Spowodowane było to zasłabnięciem. Na szczęście nic mu się nie stało, bo bardzo szybko zaalarmowano pogotowie i policję - mówi Monika Żymełka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji. 

Przejazd ulicą 17 Stycznia odbywa się już normalnie.

REKLAMA
(P.P, fot. P. Piotrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

PEUGOT 306PEUGOT 306

0 0

A JA MAM PYTANIE DOTYCZACE PRZEJSCIA DLA PIESZYCH MIEDZY ULICA BRACKA A KRÓDKA (SA TAM 2 PRZEJSCIA CZY JEDNO JEDNO JEST OZNAKOWANE PRAWIDLOWO A 2 NIE WIEM ) JAK SIE DO TEGO ODNIESC ? 17:46, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

2 0

Art. 13 pkt 2 Prawa o ruchu drogowym:
"Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu."
Czyli z przepisów wynika, że wolno przechodzić w takim przypadku nawet gdyby tam przejścia w ogóle nie było. Ponadto w ciągu tych ulic można przejść również po całej szerokości skrzyżowania, co wynika ze znaków (D-6b) oraz faktu, że Krótka i Bracka to ciąg pieszo-rowerowy. 23:15, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone