Zamknij

Kosiarka spalinowa - do zadań specjalnych

09:43, 21.05.2019 | materiały partnera

Wybór odpowiedniej kosiarki wcale nie jest taką prostą sprawą. W każdym większym sklepie ogrodniczym czy budowlanym można znaleźć wiele ciekawych modeli, różniących się czasami małymi niuansami. Jak wybrać odpowiedni sprzęt, który spełni oczekiwania i będzie trwały?

Dlaczego właśnie spalinowa?

Można zdecydować się na ręczną kosiarkę, elektryczną bądź spalinową. Ta ostatnia wyróżnia się tym, że używa się jej komfortowo, szczególnie podczas koszenia większych metrażowo trawników. Przyjęło się, że taka kosiarka jest przeznaczona do zadań specjalnych, dlatego tak często jest kupowana. Przede wszystkim nie ma okablowania, co znacznie ułatwia pracę. Nie ma nic bardziej irytującego podczas wykonywania prac ogrodowych, kiedy trzeba się zmagać z plączącymi się między stopami kablami. Tego typu kosiarki charakteryzuje lepszy silniki, większa moc oraz szerokość ostrzy. Są większe od elektrycznych i bardzo dobrze sobie radzą z długą trawą.

Silnik i moc

Im większa moc silnika, tym dłuższy i szerszy jest nóż kosiarki. Nie ma więc co oszczędzać, kiedy trawnik jest olbrzymi, bo wtedy małe urządzenie nie poradzi sobie z taką powierzchnią. Będzie się zapychać i okaże się zbyt mało wydajnym sprzętem. Kolejna kwestia dotyczy ilości suwów w silniku. Jeśli jest to urządzenie dwusuwowe, to wtedy można łatwiej nim manewrować, czyli łatwiej się je w prowadzi. Niestety ma też wady, emituje więcej spalin i bardziej hałasuje. Jeśli ktoś ponad mobilność przekłada mniejsze zużycie paliwa, wtedy silnik czterosuwowy okaże się optymalnym wyborem.

Z napędem lub bez

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać kosiarkę z napędem, czy też zrezygnować z tej funkcji. To również jest kwestia potrzeb użytkownika. Sprzęt wyposażony w napęd jest cięższy i trudniej się go prowadzi przy skrętach i cofaniu. Zawsze też jest większe zagrożenie uszkodzenia części, jaką stanowi napęd. Niewątpliwą zaletą jest to, że świetnie sobie radzi na nierównościach dzięki dużym tylnym kołom, które są napędzane elektrycznie.

Kilka ciekawych modeli takiego sprzętu można znaleźć na stronie tego producenta https://seger.pl/p/124/3140/kosiarka-spalinowa-honda-hrx-537-c4-vke-gcv-190-z-napedem-kosiarki-dom-i-ogrod.html. Kosiarka z napędem Makita PLM4621N2 B&S 650EXi Ready Start, która znajduje się w ofercie, jest bardzo dobrym, sprytnym urządzeniem, które posiada m.in. możliwość mulczowania. Jest to bardzo ważna funkcja, ponieważ umożliwia równomierne rozdrabnianie i rozrzucanie trawy po trawniku podczas koszenia. Dzięki temu resztki trawy stają się świetnym nawozem dla gleby i nie trzeba jej zbierać po wykonanej pracy.

Z kolei kosiarka bez napędu jest mobilniejsza, ale mniej efektywna na cięższym terenie. Reasumując każda z nich znajduje kupców, którzy szukają właśnie takiego sprzętu, o takich parametrach i w takiej cenie. Kupując kosiarkę, należy wziąć pod uwagę wielkość trawnika, jego jakość, funkcje dodatkowe sprzętu, wagę, silnik i częstotliwość koszenia. Tylko dobrze przemyślany wybór będzie procentował praktyczną pracą urządzenia. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone