Zamknij

Wystrój pokoju w stylu japońskim

09:33, 29.05.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kultura japońska zdobywa coraz większą popularność. Wiele osób próbuje przenieść jej założenia do swoich prywatnych mieszkań. Jak zatem zaaranżować wystrój pokoju w stylu japońskim?

Styl japoński   

Zanim urządzimy pokój zgodnie z myślą przewodnią tego stylu to zapoznajmy się szczegółowo z jej założeniami. Równowaga to bardzo istotny element tego stylu, o czym warto pamiętać aranżując wnętrze. A skąd wziąć środki finansowe na ten cel? Otóż pomocna może okazać się szybka pożyczka oferowana przez instytucje pozabankowe. Pamiętajmy jednak, że szybka pożyczka wymaga spłaty w przyszłości.     

Kolory    

W stylu japońskim kolory odgrywają ważną rolę, a najważniejsza jest czerń i biel. To właśnie te barwy w stylu orientalnym stanowią podstawę. Jednak bieli i jasnego beżu jest zdecydowanie więcej. Czerń ładnie kontrastuje z tymi kolorami, ale w takich pomieszczeniach nie jest jej dużo.    

Jeżeli zdecydujemy się na zastosowanie żywych, wyraźnych kolorów to raczej unikajmy ich łączenia ze sobą. Taka barwa służy do wyróżnienia, podkreślenia danego elementu w pokoju. Taki obiekt powinien znajdować się w odosobnieniu. Przykładowo pęd bambusa czy polakierowana, czerwona kolumna są wystarczająco mocnym akcentem w pokoju.    

Materiał i tekstura – ważna sprawa!   

Wnętrza urządzone w japońskim stylu mają napawać spokojem, porządkiem i równowagę. Z tego względu ważną sprawę w ich aranżacji odgrywa dobór odpowiedniego materiału oraz tekstury. Warto stosować się do zasady Ying i Yang, która głosi równowagę przeciwieństw. W jej duchu świetnie prezentuje się cedrowe drewno mające duże zwoje z lakierowanym pudełkiem. Inny przykład zgodny z tą zasadą to podłoga z bambusa otoczona płytkami z kamienia. Z kolei meble wiklinowe świetnie prezentują się z gładkimi, jedwabistymi poduszkami. Pamiętajmy jednak, żeby zachować prostotę, tak ważną w stylu japońskim. Jeżeli nie mamy wystarczających środków finansowych na remont pomieszczenia to, z pomocą przychodzi szybka pożyczka.    

Płynność i prostota    

Meble ustawmy zgodnie z zasadą płynności. Zazwyczaj są one montowane na obwodzie pokoju, a cały środek pozostaje wolny. Nie zapominajmy także, że ściany stanowią część wystroju wnętrza, więc nie umieszczajmy na nich zbyt wiele dodatków. Wystarczający jest jeden obraz. W stylu japońskim nie ma miejsca na zbędny przepych.       

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone