Zamknij

Ubezpieczenie zagraniczne a turystyczne - jakie są między nimi różnice?

09:20, 31.05.2019 | Materiał Partnera

Wyjeżdżasz na wakacje? Z pewnością chcesz się zatem ubezpieczyć, by móc spokojnie rozkoszować się urlopem zamiast zamartwiać tym, że coś Ci się stanie. Ubezpieczyciele proponują Ci dwa rodzaje polis: zagraniczne i turystyczne. Czy czymś się różnią? Zobacz!

Ubezpieczenia turystyczne – niezależnie, gdzie jedziesz

Różnicę między ubezpieczeniem turystycznym, a zagranicznym można uznać za umowną i płynną – nie ma bowiem jednej, spójnej i ogólnie obowiązującej definicji, która by je różnicowała. W ogólnym rozumieniu, ubezpieczenie turystyczne rozumiane jest jako szersze pojęcie, które obejmuje polisy zapewniające ochronę na różnych wyjazdach – nie tylko za granicą, lecz również na terenie Polski. Możesz więc śmiało sięgnąć po nie, gdy planujesz aktywny wypoczynek w górach – np. szusowanie po zaśnieżonych stokach zimą lub wędrówki po wysokich szczytach i wspinaczki latem.

Wybierając je, koniecznie sprawdź zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz wyłączenia, które uniemożliwiają staranie się o ewentualne odszkodowanie – na pewno będą to wszystkie sytuacje mające miejsce pod wpływem alkoholu, o reszcie z nich przeczytasz w OWU polisy.

?

Ubezpieczenia zagraniczne – gdy wypoczywasz poza granicami Polski

Ubezpieczenie zagraniczne, jak sama nazwa wskazuje, obowiązuje tylko podczas wakacji poza granicami Polski. Wybierając je, musisz być szczególnie ostrożnym – w końcu koszty leczenia za granicą nie należą do najniższych i mogą kilkakrotnie przekroczyć koszt całego wyjazdu wakacyjnego. Są też takie kraje, jak chociażby Stany Zjednoczone, gdzie to opieka medyczna jest w pełni płatna – w takim przypadku nawet mały zabieg chirurgiczny i kilkudniowy pobyt w szpitalu może się równać rachunkowi na kwotę dobiegającą nawet do 500 czy – jak w rekordowym przypadku – 800 tysięcy złotych.

Szukając dobrej polisy na wyjazd zagraniczny, koniecznie zajrzyj tutaj: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-wyjazd-za-granice/. Wystarczy tylko kilka minut, by otrzymać szereg propozycji od wielu towarzystw ubezpieczeniowych, spośród których z łatwością wybierzesz tę najlepszą – i nie przepłacisz.

?

Uważaj na kwotę ubezpieczenia!

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz za granicę czy też urlopujesz na łonie polskiej natury, koniecznie zwróć uwagę na sumę kosztów leczenia, jaką zapewnia Ci twoja polisa ubezpieczeniowa – a już szczególnie wtedy, gdy planujesz aktywny wypoczynek. Jeśli wybierzesz zbyt niski limit i się niedoubezpieczysz, może się później okazać, że wykupiona polisa na niewiele Ci się przyda – szybko bowiem wyczerpiesz zapewnianą przez nią ochronę, a za dalszą pomoc medyczną będziesz musiał dopłacić z własnej kieszeni. Wybieraj więc rozsądnie i nie oszczędzaj – jeśli chcesz wrócić z wymarzonych wakacji z pięknymi wspomnienia, a nie z niebotycznymi rachunkami, które będziesz spłacać przez długi czas.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone