Zamknij

Praca wakacyjna za granicą - jaki kierunek wybrać

08:33, 17.06.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Dwa albo trzy miesiące letniej przerwy od szkoły lub uczelni można wykorzystać nie tylko odpoczywając, ale też zarabiając pieniądze. Oprócz tego, że wakacyjny wyjazd do pracy za granicę pozwala zasilić swoje finanse, jest też okazją do zdobycia doświadczenia, poprawienia znajomości języka, poznania nowych ludzi i zwiedzenia ciekawych miejsc. Dokąd warto pojechać? Poniżej sprawdzisz najchętniej wybierane kierunki.

Holandia

Symbolem tego europejskiego kraju są tulipany, nie dziwi więc fakt, że wiele ofert pracy dotyczy właśnie sadzenia cebulek albo ścinania kwitnących kwiatów (średnie stawki to od 9 do 12 euro na godzinę). Zatrudnienie można znaleźć nie tylko we wspomnianej branży ogrodniczej, ale także przy sortowaniu owoców i warzyw. W tym przypadku często obowiązują stawki na akord, co oznacza, że o wysokości płacy decydują osiągane wyniki. Zarabia się więc tyle, ile jest się w stanie wypracować, wszystko zależy od indywidualnych chęci i możliwości. Ponadto holenderscy pracodawcy poszukują operatorów maszyn, kierowców, osób do pracy na budowie, w halach produkcyjnych i laboratoriach.

Warto pamiętać, że zarobione w Holandii środki można szybko i wygodnie przesłać na konto. Z pomocą tanich przelewów w firmach pośredniczących uda się przekazać wybraną kwotę na rachunek w Polsce albo wygodnie wykonać opłaty za czynsz czy media, będąc poza krajem. Oferowane są korzystne kursy walut. Szybkie, tanie i bezpieczne przelewy z Holandii do Polski zlecisz na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-holandii-do-polski. Można zarejestrować się, korzystając ze smartfona lub innych urządzeń mobilnych i wysłać zarobione pieniądze online, nie tracąc na przewalutowaniu. Wystarczy wybrać rodzaj przelewu i zapłacić kartą, przelewem bankowym lub poprzez szybkie płatności online.

Dlaczego Holandia stała się aktualnie hitem emigracji zarobkowej i okazuje się doskonałym wyborem, jeżeli interesuje Cię praca wakacyjna za granicą? Przede wszystkim dlatego, że nawet krótkoterminowe wyjazdy są bardzo opłacalne. Można liczyć tam na spore zarobki, a znajomość języka niderlandzkiego nie jest konieczna. W większości przypadków wystarczy podstawowy angielski. Ponadto holenderscy pracodawcy są przyjaźnie nastawieni do pracowników z Polski. Starają się ułatwiać im komunikację, umieszczając na halach i w innych miejscach napisy informacyjne w naszym rodzimym języku.

Niemcy

Niemcy są chętnie wybieranym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów do pracy i dzieje się tak nie bez przyczyny. Podróż do naszych zachodnich sąsiadów nie jest daleka – bliskość domu i możliwość szybkiego powrotu może być sporą zaletą. W Niemczech poszukiwane są przede wszystkim osoby do pracy przy zbieraniu owoców i warzyw – można zarobić od 8 do 12 euro na godzinę. Ponadto wiele ofert (w ramach tymczasowych zleceń) dotyczy opieki nad seniorami. Oprócz tego, znając język niemiecki w stopniu komunikatywnym, można poszukać zatrudnienia w gastronomii, handlu lub hotelarstwie – przede wszystkim w miejscowościach turystycznych. W ten sposób można zarabiać nie tylko przyzwoitą stawkę godzinową, ale też dostawać napiwki.

Skandynawia

Szwecja i Norwegia to kolejne atrakcyjne kierunki dla Polaków poszukujących pracy wakacyjnej za granicą. W krajach skandynawskich jest spore zapotrzebowanie na osoby do sadzenia drzewek, zbierania truskawek i owoców leśnych albo warzyw. Przy zbiorach można zarobić naprawdę sporo. Obowiązujące stawki za godzinę pracy mieszczą się w przedziale 9-12 euro na godzinę (po przeliczeniu z koron), dostępne są też oferty pracy na akord. Zatrudnienie uda się znaleźć także znaleźć w hotelarstwie. W Norwegii i Szwecji można porozumiewać się językiem angielskim i/lub niemieckim. Niedogodnością wydają się z kolei dość wysokie koszty zakwaterowania i wyżywienia. 

Jeżeli jesteś uczniem lub studentem i chcesz dorobić sezonowo w czasie wakacji, warto zdecydować się na wyjazd do Holandii, Niemiec, Szwecji lub Norwegii. Do tymczasowej pracy za granicę chętnie jeżdżą też inne osoby, którym nie przeszkadza chwilowe opuszczenie rodzinnego domu. W każdym przypadku warto skorzystać z pośrednictwa pracy – zagwarantuje to dostęp do sprawdzonych ofert. Z kolei o bezpieczeństwo swoich środków można zadbać, zlecając przelewy międzynarodowe, które zasilą oszczędności w Polsce.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone