Zamknij

Dbasz o swoją urodę i zdrowie? Nie zapomnij o jednym szczególe!

15:39, 05.08.2019 | materiały partnera

Chcąc jak najdłużej zachować zdrowie i piękny wygląd, regularnie udajemy się na badania i coraz chętniej poddajemy się wszelkim zabiegom kosmetycznym. Bycie zdrowym, pięknym i młodym, to już nie tylko przyjemność i wyraz pragmatyzmu, ale wręcz powszechna moda. Jeśli dbasz o siebie, zapewne pielęgnujesz także swój uśmiech. Kiedy jednak ostatnio byłaś/byłeś u ortodonty?

Pamiętasz o stomatologu, pamiętaj o ortodoncie

Ortodoncja bywa niestety przez większość z nas ignorowana. Nierówności uzębienia są najczęściej po prostu bagatelizowane, a jedynie poważniejsze problemy ze zgryzem zmuszają nas do odbycia właściwych konsultacji i ewentualnego leczenia.

O ile do stomatologa udajemy się zdecydowanie częściej, chociażby ze względu na to, że czasem nas po prostu boli nas ząb, o tle o ortodoncie raczej zapominamy. To zdecydowanie niesłuszna postawa. Dlaczego?

Czym jest ortodoncja

Nieleczone wady zgryzu, to nie tylko problem natury estetycznej. To przede wszystkim ogromny dyskomfort codziennego funkcjonowania i zagrożenie dla naszego zdrowia. Jeśli zapobiegniesz rozwojowi wad zgryzu u swojego dziecka, uchronisz je przed problemami z przeżuwaniem i gryzieniem, chorobami układu pokarmowego, uszkodzeniami zębów, a w dorosłym życiu także parodontozą. Rodzice niezwykle często bagatelizują konieczność wizyty kontrolnej lub diagnostycznej swojego dziecka u ortodonty. A wcześnie zdiagnozowana wada zgryzu, wraz z odpowiednio szybko podjętym profesjonalnym leczeniem ortodontycznym, pozwala zapobiec poważnym schorzeniom, w tym próchnicy i parodontozie, oraz problemom we właściwym rozwoju stawu skroniowo-żuchwowego.

Leczenie ortodontyczne to także rozwiązanie dla osób dorosłych, bowiem nigdy nie jest za późno, by zadbać o swój piękny, zdrowy uśmiech i zminimalizować negatywne efekty danej wady zgryzu. Ortodoncja pozwala na korektę nieprawidłowo ustawionych zębów, jednak przede wszystkim umożliwia utrzymanie prawidłowej funkcji narządu żucia oraz zapewnia piękną estetykę twarzy.

Spraw sobie piękny uśmiech

Ortodoncja ma ogromne znaczenie, jeśli chcemy cieszyć się pięknym zdrowym uśmiechem. Zdrowe zadbane zęby to krok pierwszy. Krok drugi, to ich właściwy rozstaw, równe ułożenie i właściwa praca szczęki, żuchwy i całego stawu skroniowo-żuchwowego.

Zatem ortodoncja to kwestia zasadnicza, także pod względem estetycznym. W czasach, gdy tak bardzo liczy się piękno i bogate życie towarzyskie, piękny, szeroki uśmiech to podstawa. Śmiało można stwierdzić, że uśmiech to klucz do Twojego sukcesu, nie tylko na polu osobistym, ale często również zawodowym.

Dzisiejsze, nowoczesne aparaty ortodontyczne są niezwykle wygodne w stosowaniu i w wielu przypadkach bardzo dyskretne. Z połączeniu z coraz częstszymi rozwiązaniami w zakresie leczenia bezekstrakcyjnego, czyli eliminującego konieczność usuwania zębów, sprawiają, że leczenie ortodontyczne może być nieinwazyjne, dyskretne i bardzo komfortowe.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone