Zamknij

Kursy programowanie warte uwagi

09:06, 19.09.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Programowanie stanowi dla wielu informatyków szczególną formę podjęcia zatrudnienia w instytucjach i firmach o ugruntowanej pozycji na rynku i warunkach pracy, których ciężko znaleźć w innych gałęziach informatyki. Wymaga to jednak od informatyka nie tylko odpowiednich predyspozycji ale i zdolności, które można zdobyć podczas tak zwanych bootcampów pozwalających na zaczerpnięcie wiedzy od profesjonalistów na co dzień pracujących w korporacjach i organizacjach wyspecjalizowanych w danej technologii.

Uczelnia choć wnosi wiele w wykształcenie studenta informatyki niestety nie daje wiedzy niezbędnej do odnalezienia się w warunkach biznesowych gdzie projekty są znacznie bardziej zaawansowane a ich charakter niejednokrotnie zupełnie inny niż ma to miejsce w środowisku akademickim a praca zespołowa z narzędziami wspierającymi taką pracę często pomijana. 

Warto tutaj wspomnieć, że coraz częściej pracodawcy szukają niekoniecznie studentów czy osoby z konkretnym wykształceniem a raczej skupiają się na konkretnych umiejętnościach co w ich sytuacji stanowi zrozumiałe podejście bo dla świata biznesu liczy się efekt a kurs programowania w formie prowadzenia warsztatów w ciągu kilku tygodni daje takie możliwości jak kilka lat studiów obejmujące różne dziedziny nie zawsze zgodne z zapotrzebowaniem i zainteresowaniami studenta a przecież o to chodzi by pracować w zawodzie, który nie tylko jest przymusem ale i przyjemnością.

Programowanie popularnych językach typu C/C++, C#, .NET, Java, Python to dopiero początek przygody z programowaniem. Nie można tutaj zapomnieć o językach skryptowych typu HTML, CSS, JavaScript, czy PHP wraz z odpowiednimi frameworkami przystosowanych w programowaniu na potrzeby sieci internetowej i bazami danych, które obejmują swoim zasięgiem praktycznie każdy aspekt działań związanych z programowaniem. Idąc dalej konieczne jest także poznanie analizy i odpowiednich zasad programowania by tworzony kod był odpowiednio zoptymalizowany i zgodny z wymaganiami klienta jak i osoby zarządzającej projektem. W takiej sytuacji szkolenie jest niezbędne i wymagane z punktu widzenia pracodawcy, który szuka zawsze najlepiej rokujących kandydatów a kilkutygodniowe szkolenie połączone z kilkoma innymi ścieżkami szkoleniowymi stawia uczestnika i absolwenta takich warsztatów w czołówce predysponujących do roli programisty kandydatów. Rynek programistyczny jest coraz bardziej wymagający a znajomość zasad poznanych podczas m.in. bootcampów nie tylko daje nowe perspektywy i możliwości ale często gwarancję zatrudnienia.

W związku z powyższymi argumentami programowanie stanowi dla kandydata czy to po studiach informatycznych, czy też jakikolwiek innych technicznych kierunków prawdziwą szansę na osiągnięcie sukcesu a i osoba mając zdolności do zrozumienia algorytmów dzięki posiadanym umiejętnościom analitycznym jest gotowa sprostać zadaniom stawianym podczas takich kursów czy szkoleń zawierających szereg zagadnień nie tylko z informatyki ale i z pracy grupowej, komunikacji i zarządzania projektami by móc zrozumieć charakter pracy w środowisku biznesowym na żywych projektach. Dlatego tak ważne jest szkolenie załogi jak i indywidualne uczestniczenie w takich projektach treningowych by osiągnąć maksymalne szanse na zdobycie pracy i udoskonalenie umiejętności już zdobytych systematyzując nabytą wiedzę. 

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone