Zamknij

Magazyn dystrybucyjny dla ecommerce

08:48, 27.10.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07:59, 28.10.2021

Własny magazyn e-sklepu to comiesięczne wydatki na utrzymanie personelu oraz magazynu. Branża e-commerce często decyduje się na usługi magazynowanie wykonywane przez zewnętrznego operatora logistycznego.

Własny magazyn e-sklepu to comiesięczne wydatki na utrzymanie personelu oraz magazynu. Branża e-commerce często decyduje się na usługi magazynowanie wykonywane przez zewnętrznego operatora logistycznego.

Jak działa magazyn ecommerce? Dysponujesz i korzystasz tylko z miejsca, które zajmuje Twój towar w magazynie. Dodatkowo towarem zarządzają wykwalifikowani pracownicy.

Magazyn dystrybucyjny dla e-commerce - co to jest?

Magazyn dystrybucyjny dla e-commerce polega na wykorzystywaniu przez przedsiębiorcę zewnętrznego magazynu i wykorzystanie tylko tyle miejsca ile zajmuje zmagazynowany przez niego towar. Przedsiębiorca nie musi zatrudniać ani szkolić pracowników, kupować jakiegokolwiek sprzętu. Należy pamiętać, że cena usług magazynowych dotyczy wyłącznie ilości przestrzeni jaka została przez Ciebie wykorzystana w celu zmagazynowania towarów.

Sprzedaż internetowa najważniejsze jest logistyczne zorganizowanie przyjęcie produktów do magazynów i kontrola poprawności dostawy. Jeśli podejmiemy decyzję przechowywania w magazynach e-commerce to możemy się skupić na prowadzeniu biznesu, obsłudze klienta, sprzedaży, a całą resztą zajmuje się obsługa obiektu.

Logistyka magazynowa

Logistyka magazynu, którą oferuje zewnętrzny operator jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla mniejszych sklepów internetowych, które nie mają zbyt dużego wkładu własnego i wolą nie inwestować we własne magazyny oraz nie chcą takich kosztów ponosić. Wybór operatora zewnętrznego od logistyki to także częsty wybór przy dużych firmach, które potrzebują dużo większej przestrzeni magazynowej oraz obsługi magazynu przez pracowników.

Pracownicy magazynów odpowiadają za wiele procesów takich jak: składowanie towaru, kontrolę, zajmują się obsługą i zarządzaniem towarami na danych etapach logistycznych. Towar, który został dostarczony do obiektów magazynowych zostaje wprowadzony do systemu oraz jest przeniesiony do odpowiednich stref. System opiera się na kodzie kreskowym, dlatego też pozwala to na przyspieszenie procesu znajdowania towarów i przygotowania go do wysyłki. Podobnie wygląda w przypadku reklamacji czy odstąpień od umowy, produkt zwrócony wraca na swoje miejsce i zostaje to odnotowane w systemie.

Korzystanie z usługi magazynowania towarów pozwala nie tylko na skatalogowanie danych towarowych i przechowywanie produktów, lecz także na nawiązywaniu współpracy z firmami kurierskimi, pakowaniu oraz nadawaniu ich do klientów oraz rozpatrywanie zwrotów, reklamacji oraz inwentaryzacja.

Magazyn e-commerce

Magazyn dystrybucyjny dla e -commerce to usługa, która przejmuje od właścicieli firmy dużą część problematycznych i czasochłonnych zadań takich jak prowadzenie oraz utrzymanie magazynu, a także kompletacji i wysyłce zamówień oraz obsługa zwrotów. Magazyny takie zajmują się tym bardzo dokładnie i profesjonalnie, dlatego są w stanie w krótszym czasie zrealizować zamówienia dla klientów, skracając drogę zakup-dostawa.

Lista dostępnych do wynajęcia nieruchomości komercyjnych dla branży e-commerce:
https://www.axiimmo.com/tag/ecommerce/

Magazyn dla sklepu internetowego odciąża właściciela z obowiązków oraz powoduje niższe koszty na magazynowanie towaru, gdyż serwis produktów przez zewnętrzny obiekt magazynowy jest o wiele niższa, a niżeli utrzymanie własnego magazynu i zagospodarowanie go całego dla swojej firmy oraz zatrudnienie do niego kadry pracowniczej. Przekazanie magazynowania zewnętrznej firmie pozwoli właścicielowi skupić się na e-sklepie, sprzedaży, marketingu, pozyskiwaniu nowych kontrahentów oraz zaoszczędzi dużo czasu.

Jak prowadzić sklep internetowy bez magazynu?

Czy każdy biznes internetowy musi posiadać przestrzeń magazynową? Nie! Sklep internetowy, który dopiero rozpoczyna swoją działalność w obszarze e-sklepu nie musi na początku inwestować w takie powierzchnie magazynowe.

Prowadzenie sklepu internetowego bez hali magazynowej jest możliwe w przypadku współpracy z dostawą usług logistycznych dla e-sklepu. Jednakże sklep internetowy, który posiada obsługę magazynu jest bardzo dobrym sposobem na ograniczenie kosztów oraz powiększenie realizacji zamówień i ich skuteczną obsługę.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%