Zamknij
REKLAMA

Nieznany numer dzwoni - czy warto odbierać?

09:24, 24.11.2021 | .

Codziennie niemal każdy z nas odbiera lub wykonuje połączenia telefoniczne. Rozwój technologii sprawił, że dziś na świecie aktywne są miliardy numerów i identyfikatorów. Nic więc dziwnego, że większość z nich nie jest w naszych urządzeniach przypisana do konkretnych kontaktów. Zdarza się wówczas, że kontakt wyświetla się jako nieznany numer. Czy powinniśmy się obawiać tego rodzaju połączeń? Wiele osób uważa, że mogą być one potencjalnie niebezpieczne. Czy można ustrzec się od tego rodzaju zagrożenia?

Nieznane numery - dlaczego się ich boimy?

Dzwoni telefon - na jego wyświetlaczu pojawia się natomiast numer, który nie jest skojarzony z żadnym z naszych kontaktów. Co wówczas zrobić? Odpowiedzi na to pytanie udziela między innymi serwis https://inlookup.com. Wiele osób odruchowo odrzuca tego rodzaju połączenia lub stara się je ignorować. Jaki są tego powody? Na pewno jednym z nich jest z pewnością świadomość licznych zagrożeń ze strony oszustów i naciągaczy, którzy coraz częściej wykorzystują przeciwko nam zaawansowane socjotechniki i nieuczciwe praktyki sprzedażowe. Zdarza się również, że podszywają się oni pod pracowników banku i podsyłają nam fałszywe strony internetowe. Nic więc dziwnego, że większość z nas woli zwyczajnie dmuchać na zimne i nie odbiera potencjalnie niebezpiecznych telefonów. Okazuje się jednak, że nie każdy nieznany numer to potencjalny oszust czy naciągacz. Próbę kontaktu z takiego numeru może przecież podejmować bliska nam osoba, która utraciła swój telefon na przykład w wypadku kradzieży. Większość tego rodzaju połączeń pochodzi jednak od prawdziwych przedstawicieli firm i usługodawców, którzy kontaktują się w ten sposób z abonentami. Czy da się sprawdzić, kto dzwoni na nasz numer?

Komentarze i opinie - czy dany numer jest zaufany?

Nieznane numery to dla wielu osób problem i to nie tylko w Polsce. Dowodem na potwierdzenie tej tezy może być chociażby popularność frazy "who called me" w anglojęzycznej części sieci. Z pomocą w tego rodzaju rozterkach może przyjść nam internet, który już na poziomie wyszukiwarki odpowie nam, czy dany numer powiązany jest z jakąś firmą, organizacją czy instytucją państwową. W innych przypadkach warto sprawdzić swego rodzaju bazy danych, które nierzadko tworzone są przez samych użytkowników sieci - dzielą się oni komentarzami, opiniami i spostrzeżeniami na temat konkretnych numerów telefonów. W tym wypadku warto jednak pamiętać, że rzadko są one darmowe i często musimy zapłacić za dostęp do informacji na temat danego identyfikatora. Więcej na ten temat przeczytać można pod adresem inlookup.com.

(Ciekawe)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%