Zamknij

Ekipa Wiosny. Ich nie będzie na bilbordach. Ale walczą o...

19:01, 06.05.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA

Sylwia Spurek, jedynka Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego była w poniedziałek w Lesznie. Odwiedziła Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rydzynie, spotkała się z nauczycielami, w tym Grzegorzem Lorkiem oraz sympatykami ugrupowania Roberta Biedronia.

Na konferencji prasowej Sylwii Spurek obecni byli też inni kandydujący w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To Kalina Michocka i leszczynianin Zbigniew Zalesiński. Sylwia Spurek podkreślała, że Wiosna dużą uwagę zwraca na problemy społeczne.

- Jeśli w ramach zamkniętego budżetu mamy rozmawiać o budowie nowych autostrad lub systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami, to my stawiamy na system wsparcia - deklarowała.

Jak będzie wyglądać kampania wyborcza Wiosny?

- Przede wszystkim chcemy się spotykać z ludźmi. Nie będzie nas na bilbordach ani w płatnych reklamach telewizyjnych czy radiowych. Będziemy się pojawiać z gazetami na rynkach, targach i ulicach, będziemy pytać ludzi co jest ich najpilniejszą potrzebą - podkreślała Sylwia Spurek.

Wiosna ma nadzieję, że Wielkopolsce będzie mieć jeden mandat w wyborach do PE, ale walczy o dwa i większą frekwencję. Chce pozyskać wyborców niezdecydowanych oraz tych, którzy nie chodzą na wybory.

- Staramy się pokazać, że inna polityka jest możliwa. Dajemy tego rodzaju nadzieję, która spowoduje, że ludzie jednak pójdą na wybory. To jest świeżość, odwaga, pryncypialność w kwestiach dotyczących grup wykluczonych i dyskryminowanych, to jest świeckie państwo, to jest czystsze środowisko. I te wszystkie kwestie i wartości są na tyle bliskie wielu osobom, że się zmobilizują i pójdą głosować.

 

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone