Zamknij

Nie będzie 500+, jeśli....

11:36, 13.05.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
REKLAMA

- Nie będzie 500+, ani innych programów prospołecznych wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości jeśli do władzy wróci Platforma Obywatelska i jej koalicjanci - tak uważa Jan Dziedziczak, poseł PiS i kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W poniedziałek w Lesznie zachęcał do udziału w wyborach! 

Poseł mówił, że wybory do PE, które odbędą się już za niespełna dwa tygodnie w niedzielę 26 maja, zdecydują w jakim  kierunku pójdzie Europa, ale też będą mieć wpływ na kolejną kampanię wyborczą w Polsce. Już jesienią będziemy mieć następne wybory, tym razem do sejmu i senatu. Zdaniem Jana Dziedziczaka, jeśli władzę w kraju przejmie Platforma Obywatelska wraz z koalicjantami to zlikwiduje programy prospołeczne wprowadzane przez PiS, a więc 500 zł na każde dziecko, czy 300 zł na wyprawkę szkolną. 

- Czy na pewno chcemy rządów Schetyny i Biedronia - pytał poseł i krytykował obecne władze Warszawy, gdzie prezydentem jest działacz PO Rafał Trzaskowski, a jego zastępcą Paweł Rabiej z Nowoczesnej. 

Poseł mówił, że trzeba iść na wybory także dlatego, aby frekwencja wyborcza w Wielkopolsce była jak najwyższa. Wtedy nasz region otrzyma dodatkowy mandat. W przeciwnym wypadku przypadnie on na inne województwo.

- Chciałbym, aby frekwencja wyniosła między 35 do 40 procent. Kiedyś o prawo wyborcze trzeba było walczyć. Teraz, kiedy ono jest, wiele osób zamiast iść głosować zostaje w domach - podkreślał.

Jan Dziedziczak mówił, że głos oddany na PiS zagwarantuje nam utrzymanie polskiej waluty, prawo rodziców do decydowania o wychowaniu dzieci i kontynuowanie programów 500+, 300+, 13 emerytury i niższego wieku emerytalnego. PiS będzie też bronił Polski przed nielegalnymi imigrantami, walczył o to, aby towary kupowane w Polsce były tej samej jakości co w Unii Europejskiej, będzie bronił wartości.  

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone