Pół tysiąca biegaczy na ulicach Leszna (zdjęcia)

16:13, 17.03.2019 JAC, Fot. J. Kuik Aktualizacja: 12:57, 19.03.2019
Na liście startowej IV Awilux Półmaratonu Leszno znalazło się 514 nazwisk, a ostatecznie na starcie stanęło 500 zawodników. Najszybszej trasę 21 kilometrów pokonał Jacek Stadnik z Krosna Odrzańskiego. W kategorii kobiet zwyciężyła Dorota Przybysz z Grodziska Wielkopolskiego.

Organizacja biegu spowodowała konieczność wyłączenia części Leszna z ruchu. Za naszym pośrednictwem organizatorzy i biegacze kierują wielkie podziękowania dla kierowców za wyrozumiałość.

Zawodnicy musieli pokonać dwie rundy wiodące 30 ulicami Leszna.

Stawka zawodników ułożyła się już na pierwszych kilometrach. Stadnik był zdecydowanie najmocniejszy w gronie faworytów. Przybiegł na metę po godzinie, 14 minutach i 20 sekundach. Blisko półtorej minuty po nim finiszował Sebastian Gołębiewski z Bogatyni, a z ponad 3-minutową stratą do zwycięzcy na trzeci stopień podium wskoczył Marcin Lamperski z Rawicza.

Za zwycięzców uznać należy jednak wszystkich uczestników tej ciekawej imprezy, gdyż pokonanie biegiem 21 kilometrów jest wyczynem wymagającym odpowiedniego spojrzenia na życie i sporej wytrwałości w treningu.