Zamknij

Solidny dach na lata ? obróbki dekarskie z blachy

14:24, 08.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:27, 08.04.2019

Pomimo, iż nowe technologie znalazły zastosowanie w wielu różnych dziedzinach życia oraz sektorach gospodarki, to w niektórych dziedzinach nadal wykorzystujemy sprawdzone, tradycyjne rozwiązania. Należy do nich m.in. budownictwo, a szczególnie dekarstwo. Solidny dach nad głową, to taki o który nie musimy się martwić. Dlatego warto zainwestować w solidne poszycie oraz elementy obróbki blacharskiej. Naprawa dachu w domku jednorodzinnym zazwyczaj odbywa się za pomocą metod, które stosowano już dekady temu. Do niezbędnych elementów naprawy dachów należy obróbka blacharska.

Rodzaje obróbek blacharskich dachów

Obróbki blacharskie wykonuje się na dachach płaskich oraz spadzistych. Mają one na celu uchronienie domu przed zalaniem przez opady atmosferyczne oraz uszczelnienie poszycia dachu w taki sposób, aby zabezpieczał wnętrze domu przed przeciekaniem. Do najczęściej spotykanych obróbek z blach należą wiatrownice, koronki , koryta i gąsiory, a także pasy nad i pod rynnami, wszelkie obróbki przyścienne i ofasowanie boczne oraz  śniegołapy. Wszystkie te elementy są widoczne i mają określone funkcje, dlatego warto wykonać je w taki sposób, aby były wytrzymałe i trwałe. Najczęściej wykonuje się je z blachy płaskiej w kolorze zbliżonym do pokrycia dachowego. Kształt oraz wymiary poszczególnych elementów zależą od konstrukcji poszycia. Więcej szczegółów na temat poszczególnych elementów, ich rodzajów i zastosowań znajdziemy na stronie https://zaginamy.pl/oferta/obrobki-blacharskie/.

Elementy dekarskie - najwyższa jakość i trwałość materiałów

Podczas obróbki blacharskiej wykorzystuje się trwałe i wytrzymałe materiały, odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz drobne uszkodzenia mechaniczne. Istotnym elementem jest estetyczny wygląd oraz łatwe łączenie z innymi materiałami, dlatego do prac dekarskich wykorzystuje się najczęściej stal powlekaną lub nierdzewną oraz wysokiej klasy aluminium. Ponadto do obróbki blacharskiej dachu używa się blachy tytanowo-cynkowej lub miedzianej. Istnieje również możliwość montażu elementów wykonanych z tytanu lub cynku.

Obróbka blacharska kominów

Niezwykle ważnym elementem dachu jest komin. Najbardziej popularne są konstrukcje murowane z cegły, a także rozwiązania systemowe z rurami ceramicznymi ze stali. Warto pamiętać, że komin powinien być solidnie połączony z poszyciem dachu. Obróbka blacharska komina składa się z kołnierza, który ma zakryć szczelinę jednocześnie zabezpieczając to miejsce przed przeciekami. Dwa rodzaje obróbek – górna mocowana do komina i dolna – przytwierdzona do dachu mają skutecznie zabezpieczyć ten element dachu. Aby uniknąć ewentualnych błędów, których naprawa będzie bardzo kosztowna warto pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Pionowa część wykonana z blachy  powinna mieć ok. 30 cm wysokości, a pozioma obróbka przy okapie – ok. 10 cm, natomiast od strony kalenicy dwukrotnie więcej. Jeśli mamy do czynienia z szerokim, ponad 100 cm kominem to przy tylnej ścianie należy zainstalować kozubki, który uchronią dach przez zaleganiem śniegu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%