Zamknij

Sytuacja gospodarcza i możliwości pracy w mieście Leszno

15:02, 22.07.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:03, 22.07.2019
Skomentuj

Zaglądając do danych statystycznych Urzędu Pracy w Lesznie, można mieć pozytywne odczucia, ponieważ stopa bezrobocia sukcesywnie maleje każdego roku. Obecnie jest to 3.5 procent, co na tle powiatu 2.7 i województwa 2.9 wygląda całkiem dobrze.

Bezrobocie, zatrudnienie w Lesznie

Kiedy stopa bezrobocia spada z 9 % do 3%, to są naprawdę bardzo rokujące na przyszłość dane. Miasto rozwija się gospodarczo, znajduje się tutaj podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kilka wielkopowierzchniowych marketów, hurtowni oraz centrów handlowych. Działa tu ponad 9 tys. firm, a w tym 162 tys. z kapitałem zagranicznym. Trzeba jednak przyznać, że to centra usług dominują, bo stanowią prawie 80% w strukturze gospodarczej tego miasta. Rozwijają się również małe i średnie biznesy, co tylko świadczy o elastycznej i prężnej gospodarce oraz przedsiębiorczości mieszkańców. Można wymieć cztery główne plastry, które rozwijają się bardzo dobrze informatyczny, spożywczy i poligraficzny i budowlany. W mieście działają również takie przedsiębiorstwa jak: Inkubator Przedsiębiorczości Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Cech rzemiosł Różnych. Czy w takiej sytuacji bezrobocie może wzrastać? Na pewno nie, dlatego szukanie pracy w Lesznie staje się coraz prostsze.

Praca w Lesznie – gdzie, co i jak szukać?

Na stronie UP zamieszczony jest zamieszczony barometr zawodów. Warto się z nim zapoznać, aby wiedzieć, jakie profesje są wciąż poszukiwane na rynku, a jakie występują w nadwyżce. Brakuje m.in. agentów ubezpieczeniowych, testerów oprogramowania i operatorów systemów teleinformatycznych, cieśli, stolarzy, dekarzy, blacharzy, elektryków, elektromechaników, fryzjerów, grafików komputerowych, kierowców autobusów i samochodów ciężarowych. Z kolei zawody nadwyżkowe to m.in. cukiernicy, ekonomiści, pedagodzy, pracownicy biur podroży i zajmujący się ogólnie obsługa turystyczną, pracownicy technologii i żywności i żywienia. Mając takie informacje i pogłębiając je o dane na stronie UP, można szukać pracy właśnie w tych zawodach, które są deficytowe, robić kursy, szkolenia i kończąc odpowiednie szkoły zawodowe. Warto też szukać na dobrych stronach z ogłoszeniami o pracę, m.in. na jobsora.com. Jest to bardzo czytelny portal, po którym łatwo się nawiguje w poszukiwaniu najlepszych dla siebie ofert. Kryteria wyszukiwania można zawęzić, wpisując do znajdującej się u góry strony wyszukiwarki wybrane stanowisko oraz miasto, gminę i województwo. Poniżej znajdują się wyszczególnione na stronie popularne oferty pracy, oraz zakładki: „Szukaj ofert pracy w innych miastach” oraz „Popularne firmy”. Można też wybrać odpowiednie dla siebie wynagrodzenie, zaznaczając konkretne okienko. Jest też możliwość wybrania ogłoszeń najświeższych lub tych, umieszczanych kilka dni wcześniej czy też wszystkich.

Możliwości jest sporo. Warto przeglądać takie portale z ogłoszeniami codziennie, oraz śledzić stronę UP w Lesznie, aby bycz wasze na bieżąco i łowić najlepsze dla siebie oferty pracy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%