Zainaugurowali sezon w Legnicy. Jak im poszło w środowy wieczór?

21:13, 18.09.2019 o, fot. E. Baldys Aktualizacja: 21:26, 18.09.2019

Awansem, a więc kilka dni wcześniej niż to wynika z terminarza, rozpoczęli pierwszoligowe rozgrywki zawodnicy Realu Astromal Leszno. Na początek gościli w Legnicy, gdzie zmierzyli się z Miedzią.

Inauguracja nie była zbyt udana dla podopiecznych Macieja Wieruckiego. Ulegli gospodarzom 25:30. Do przerwy był remis 14:14. Po zmianie stron nieco lepsi byli legniczanie, ale później nasi szczypiorniści, którzy musieli sobie radzić bez pięciu podstawowych graczy (Misiaczyk, Raczkowiak, Rogoziński, Musiał i Nowak) doprowadzili do stanu 25:25.

- Problematyczna decyzja sędziów w 56. minucie podcięła chłopakom skrzydła. Pogubili się w końcówce i stąd porażka - powiedział Maciej Wierucki.

Pierwszy mecz przed własną publicznością nasi szczypiorniści rozegrają 28 września i będą to derby Wielkopolski z Grunwaldem Poznań.