Co za emocje w końcówce meczu! Oj działo się w środowy wieczór w Trapezie

21:02, 08.05.2024 ceg. Fot. Archiwum Aktualizacja: 14:35, 09.05.2024

Solidnej porcji emocji dostarczył pierwszy mecz półfinałowy play-off Fogo Futsal Ekstraklasy pomiędzy drużynami GI Malepszy Arth Soft Leszno a Constraktem Lubawa. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej minucie.

Kibice zgromadzeni w środowy wieczór w Trapezie długo musieli czekać na bramki. Do przerwy było 0:0. Od 29. minuty prowadzili gospodarze, a gola dla nich zdobył Oleksandr Kolesnykov. Goście wycofali bramkarza i cały czas mocno naciskali. Na 22 sekundy przed końcową syreną dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Zanosiło się zatem na dogrywkę. Wtedy piłkę z linii bocznej uderzył Daniel Gallego Garcia. Ta odbiła się od zawodnika z Lubawy i zaskoczyła bramkarza Constraktu. Na niespełna 10 sekund przed końcem leszczynianie wyszli na prowadzenie (2:1), którego już nie oddali.

Tym samym to oni są teraz bliżej finału. Drugi mecz czeka oba zespoły w najbliższą sobotę w Lubawie. Jeśli ponownie górą będą nasi futsalowcy, to oni powalczą o złoto. Wygrana mistrzów Polski sprawi, że o tym, który z zespołów awansuje do finału zdecyduje dopiero niedzielny pojedynek, który także odbędzie się w Lubawie.