W Fogo Futsal Ekstraklasie rozpoczęła się walka o medale. Leszczynianie grali w Opolu

20:43, 24.04.2024 ceg. Fot. Archiwum Aktualizacja: 11:15, 25.04.2024

Nie tak miał wyglądać pierwszy mecz ćwierćfinałowy play-off leszczyńskich futsalowców. W środowy wieczór wyraźnie ulegli w Opolu Dremanowi Komprachcice 3:7.

Ruszyła decydująca faza rozgrywek w Fogo Futsal Ekstraklasie. W ćwierćfinale podopieczni Tomasza Trznadla trafili na Dreman Opole Komprachcice. Na tym etapie gra się do dwóch zwycięstw.

Po pierwszym spotkaniu 1:0 prowadzą gracze z Opolszczyzny. Oni już do przerwy środowego meczu prowadzili 4:0, a trzy gole zdobył dla nich były reprezentant Polski w piłce tradycyjnej - Waldemar Sobota.

Po przerwie po bramkach Kacpra Konopackiego i Alberta Betowskiego zrobiło się 2:4, ale kolejne trzy gole zdobyli gospodarze. Wynik spotkania na 3:7 ustalił w końcówce Rajmund Siecla.

W sobotę o 19 obie drużyny zagrają w Lesznie. Jeśli ponownie wygrają opolanie to awansują do półfinału. Wygrana gospodarzy sprawi natomiast, że o losach ćwierćfinałowej rywalizacji zdecyduje dopiero niedzielny, trzeci mecz, który także odbędzie się w Trapezie.