W weekend na rynku w Lesznie odbył się XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Folkloru. Wystąpiło w nim 10 zespołów, w tym 7 orkiestr. Orkiestry oceniane były przez jury, w którego skład wszedł ppłk Jarosław Sip, główny inspektor muzyki armii czeskiej i zarazem główny dyrygent Centralnego Zespołu Artystycznego czeskiej armii.
Poziom artystyczny imprezy był bardzo wysoki.
Grand Prix zdobyła Zakładowa Orkiestra Dęta KGHM Kopalni Polkowice-Sieroszowice.
Złote Pasmo przypadło Zakładowej Orkiestrze Dętej KGHM Zakład Górniczy Rudna, a także Orkiestrze Dętej Domu Kultury Holice z Czech.
Srebrne pasmo odebrała Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Żarskiego Domu Kultury, a Brązowe - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Włoszakowic i Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo.
Organizatorem imprezy był leszczyński oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Imprezę współfinansowali Miasto Leszno, Starostwo Powiatowe w Lesznie, a także Województwo Wielkopolskie.
(luk), Fot. E. Baldys
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz