We wtorek w ratuszu w Lesznie odbyło się podsumowanie konkursu Leszczyński Wolontariat Roku 2015. Pierwszy raz przyznano takie tytuły i to w kilku kategoriach. Było też jedno wyróżnienie specjalne! Zobacz kto i za co je otrzymał.
Konkurs odbył się z inicjatywy prezydenta Łukasza Borowiaka. On sam przekonywał podczas uroczystości, że praca w wolontariacie może być początkiem ciekawej kariery zawodowej. Borowiak zaczynał ją tworząc Stowarzyszenie Działajmy dla Leszna. Potem został radnym, był posłem, a w listopadzie 2014 roku wygral wybory na prezydenta miasta.
Kandydatów do tytułu zgłaszali mieszkańcy miasta, organizacje pozarządowe, szkoły. Oceniało ich jury złożone z przedstawicieli Urzędu Miasta, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz dziennikarzy. Miło nam poinformować, że w tym składzie była także Lidia Matuszewska z Gazety "ABC" i portalu leszno24.pl. Przewodniczącym jury był Rafał Kotomski, rzecznik prasowy prezydenta. I to on ogłaszał nazwiska laureatów.
Na uroczystość do ratusza zaproszono wszystkich nominowanych do tytułu. Wszyscy otrzymali podziękowania za swoją pracę. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach odebrali statuetki Leszczyńskiego Wolontariusza Roku 2015.
W piątkowym ABC zamieścimy zdjęcie i nazwiska wszystkich uczestników konkursu. Teraz podajemy laureatów.
Kategoria Wolontariat Młodzieżowy - wyróżnienie otrzymała Natalia Myślicka, zgłoszona przez III LO, a tytuł Leszczyński Wolontariusz Roku 2015 powędrował do Zofii Sobczyńskiej, zgłoszonej przez Gimnazjum nr 5 w Lesznie.
Kategoria Wolontariat Dorosły (18 do 55 lat) - tytuł otrzymała Roksana Chwat z Pawłowic, zgłoszona przez Stowarzyszenie Echo i Szlachetną Paczkę.
Kategoria Wolontariat Senioralny (powyżej 55 lat) - tytuł przyznano Jerzemu Szkudlarskiemu ze Stowarzyszenia Wygraj Siebie.
Kategoria Wolontariacka Grupa Roku - statuetkę odebrali wolontariusze Miejskiego Zakładu Zieleni: Marta Fercho, Justyna Janowicz, Ewelina Janowicz, Małgorzata Poloczek i Katarzyna Raczyńska (na zdjęciu głównym). Wyróżnienie w tej kategorii przyznano licznej grupie Stowarzyszenia Nasza Alternatywa.
Prezydent Borowiak nagrodził tytułem wolontariuszkę, która odbywała staż w Urzędzie Miasta Leszna. To Malwina Andruszkiewicz, której dzięki wolontariatowi udało się zdobyć pracę w Miejskim Zarządzie Dróg i Inwestycji.
lm, Fot. E. Baldys
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz