W Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawoej im. 17 Pułku Ułanów w Goniembcach wystawili "Betlejem Polskie" Lucjana Rydla.
Oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców na widowni zasiedli również wójt Lipna Łukasz Litka, przewodnicząca Rady Gminy Joanna Płonka, radna Agnieszka Francke i dyrektor szkoły Małgorzat Adamczewska.
Przedstawiono akt III sztuki Lucjana Rydla pt."Żłóbek". Tym samym podsumowano cykl różnych działań prowadzonych w szkole, upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Widowisko przygotowali nauczyciele: Bartosz Grobelny, Katarzyna Stachowiak i Alicja Ziegler.
Po przewie, w czasie ktorej można było odwiedzić kiermasz świąteczny i skosztować pysznych pierników, na scenie pojawili się uczniowie klas I-V. Wspólnie z nauczycielami i rodzicami, śpiewali polskie kolędy i pastorałki.
Widownia gromkimi oklaskami nagrodziła występ młodych aktorów i piosenkarzy. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali patriotyczną kolędę "Bóg się rodzi, Pan nad Pany".
ed fot. SP Goniembice
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz