Zamknij
REKLAMA

Prezydenci Leszna chcą zmian w prawie. Chodzi o dopalacze

09:07, 05.03.2019 | K.Z
REKLAMA
Skomentuj

Jeszcze dziś wyślą do Sejmu petycję z projektem opracowanym w Lesznie. Chodzi o kolejne dobre zmiany w prawie, które umożliwiają samorządom skuteczną walkę z dopalaczami.

- Projekt nowelizacji przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani został przygotowany przez zespół leszczyńskich sędziów, prokuratorów, policjantów i przedstawicieli samorządu. Publicznie przedstawiono go podczas Ogólnopolskiego Kongresu Zwalczania Dopalaczy zorganizowanego w Lesznie w marcu 2018 roku. Spotkał się wtedy z bardzo przychylnym przyjęciem - informuje Lucyna Gbiorczyk z biura prasowego Urzędu Miasta Leszna.

Jednak mimo starań władz miasta Leszna nie udało się go wprowadzić w życie, a samorządy nadal mają związane ręce, jeśli chodzi o walkę z dopalaczami. Władze Leszna proponują konkretne rozwiania.

Petycję w imieniu Miasta Leszna składają prezydent Łukasz Borowiak i jego zastępca dr prawa Piotr Jóźwiak. Zostanie wysłana dziś, 5 marca 2019 r. Pismo trafi do specjalnej komisji sejmowej, która ma 90 dni na rozpatrzenie petycji. Wynikiem prac komisji będzie zarekomendowanie uchwalenia proponowanej przez Miasta Leszno nowelizacji lub odrzucenie tego projektu.

Fot. K. Zydorowicz Archiwum ABC - na zdjęciu uczestnicy Ogólnopolskiego Kongresu Zwalczania Dopalaczy zorganizowanego w Lesznie w marcu 2018 roku. 

(K.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone