Zamknij
REKLAMA

Wyróżnienia dla Młodych Patriotów (zdjęcia)

12:52, 12.03.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie działa Klub Młodych Patriotów. Dzisiaj, 11 marca podsumował ponad 5-letnią działalność.

"Patriotyzm nie polega na nienawiści do innych narodów, lecz na miłości do własnego" - tak brzmi motto Klubu Młodych Patriotów. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o historii.

- Pasjonujemy się historią, pamiętamy o tych, którzy walczyli za ojczyznę - mówił Szymon Nowak.

Klub krzewi idee patriotyzmu.

- Patriotyzm to miłość i poświęcenie dla ojczyzny - dodał Przemysław Zamelski.

Klub w swojej działalności skupia się także na propagowaniu tolerancji, szacunku do symboli narodowych, dbałości o język polski oraz wolontariacie. W spotkaniach organizowanych w ZSE uczestniczyli m.in. świadkowie drugiej wojny światowej czy współcześni żołnierze walczący na misjach. Uczniowie szczycą się również obecnością na uroczystościach upamiętniających historycznie ważne rocznice. Wśród wymienionych działań była mowa o wolontariacie. Uczniowie pochwalili się również otrzymaniem Certyfikatu Szkoła Młodych Patriotów.

Opiekunem klubu jest nauczycielka Barbara Foryńska.

- Dużo razem przeżyliśmy - słowa te kierowała do uczniów, szczególnie adresując je do tych osób, które angażowały się w działalność klubu, a niedługo będą absolwentami ZSE. - W historii klubu sporo zasług mieli uczniowie wcześniejszych roczników. Tak się złożyło, że wielu z nich jest w służbach mundurowych i z tego względu nie mogło być dzisiaj z nami. Cieszą się jednak, że pozostał po nich ślad.

Z okazji jubileuszu B. Foryńska wręczyła dyplomy najbardziej wyróżniającym się uczniom. Odebrali je: Michał Otto, Zbyszek Kubis, Wojciech Alejski, Natalia Rosińska, Szymon Nowak, Przemysław Zamelski, Jędrzej Królikowski, Sebastian Wasielewski i Adam Pogorzelski.

W tak ważnym dniu do grona honorowych członków klubu przyjęto wiceprezydenta Piotra Jóźwiaka oraz regionalistkę Stanisława Jędrasia, wieloletniego nauczyciela w ZSE.

- Cieszę się, że znalazłem się w tak wybitnym gronie, dla mnie to satysfakcja - mówił P. Jóźwiak. - Cieszę się, że są młode osoby, które lubią słuchać o historii oraz zdobywać nowe doświadczenia.

- Ojczyzna jest naszym domem, trzeba kochać swój kraj. Patriotyzm to miłość i przywiązanie do swojego kraju - tymi słowami do młodzieży zwracał się S. Jędraś i podziękował za przyjęcie do zaszczytnego grona honorowych członków klubu.

Fot. J. Rutecka-Siadek

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA