Zamknij

Do zalanego wodą wąwozu prowadzić będą schody

13:47, 22.03.2019 | JAC, fot. JAC
REKLAMA
Skomentuj

Wąwóz w Dolinie Samicy pod Mórkowem należy do najpiękniejszych miejsc w naszym regionie. Zbliżenie się do rozlewiska ułatwią schody. Wybudowane zostaną w czynie społecznym w sobotę, 23 marca.

Rozlewisko, ścieżki turystyczne i wiele innych leśnych atrakcji w Dolinie Samicy są wspólnym dziełem leśników z Nadleśnictwa Włoszakowice i społeczników ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej. W sobotę o godz. 10 spotkają się ponownie przy leśnej pasiece państwa Kędziów, aby podzielić się zadaniami i z entuzjazmem je wykonać. Prócz budowy schodów (zgodnych wyglądem z naturą) posprzątają teren wokół akwenu i wzdłuż Samicy, usuwając niektóre z powalonych drzew.

Praca fizyczna na świeżym powietrzu jest jak siłownia i SPA razem wzięte. Kto chętny, może zjawić się w miejscu zbiórki.

W Mórkowie należy przejechać wiaduktem nad drogą ekspresową S5, pozostawić samochód na leśnym parkingu i dalej pójść pieszo ok. 400 metrów do leśnej pasieki. Po drodze będzie można spojrzeć na rozlewisko w wąwozie. Organizatorzy wspominają o grillu na zakończenie. Kontakt z organizatorem tel. 695 980 490.

 

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone