Zamknij

Tuż pod Lesznem powstaje ogromne centrum logistyczne (zdjęcia)

13:42, 10.05.2019 | kin, fot. K. Zydorowicz
REKLAMA
Skomentuj

W piątek odbyła się w Lesznie uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę ogromnego centrum logistycznego dla klientów firm Euroline i EuroComfort.

Produkowane w strefie przemysłowej przy ul. Spółdzielczej meble, kołdry, poduszki i materace trafiają do dużych klientów, takich jak Ikea, Lidl czy Aldi - głównie do Niemiec, ale także do Polski czy Skandynawii. Na terenie producenta rozpoczęła się budowa nowoczesnego magazynu i punktu załadunkowego.

Centrum logistyczne buduje się na obszarze 35.000 metrów kwadratowych. Będzie wysoce zautomatyzowane. Ma rozpocząć działalność już pod koniec tego roku. Inwestycja warta jest 70.000.000 zł.

Zatrudnienie znajdzie tu około 100 osób, obecnych pracowników firm oraz nowo zatrudnionych.

Obiekt powstaje na trenie gminy Lipno, bowiem leszczyński teren w strefie przemysłowej przy ul. Spółdzielczej już się skończył. 

Pod aktem erekcyjnym podpisali się m. in. Thomas Busskamp - właściciel i prezes zarządu EuroComfort Holding, Paweł Suchorski - członek zarządu spółek Euroline i EuroComfort, Włodzimierz Pospiech - przedstawiciel generalnego wykonawcy, którym jest firma Real Leszno, a także samorządowcy: Jarosław Wawrzyniak - starosta leszczyński, Łukasz Litka - wójt gminy Lipno oraz Łukasz Borowiak - prezydent Leszna.

Dodajmy, że właścicielem nowego obiektu jest spółka TB Logistics, która ma tego samego właściciela, co firmy Euroline i EuroComfort.

 

(kin, fot. K. Zydorowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

iiiiii

5 0

całe szczęście, że inwestycja w Lipnie, tym razem Borowiak nie mógł wyrzucić inwestora :) 17:22, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

europoleuropol

0 0

a już myślałem, że baza NATO. Całe szczęście! 23:38, 11.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone