Zamknij

Masowe kontrole ZUS w Lesznie! Czy "chorobowe" było zasadne?

10:50, 23.05.2019 | kin, fot. K. Zydorowicz
REKLAMA
Skomentuj

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie powiadomił ZUS o masowych zwolnieniach lekarskich, które przedłożyli pracownicy kilku działów.

Chodzi o pracujących w szpitalu fizjoterapeutów (wszyscy równoczesne wzięli zwolnienia i Zakład Rehabilitacji został zamknięty) oraz pracowników Zakładu Radiologii i Działu Diagnostyki Laboratoryjnej (pracują tylko ci, którzy zapewniają obsługę szpitalnych oraz pilnych pacjentów). W sumie aż kilkadziesiąt osób było lub nadal jest na L4.

Doszło przez to do sytuacji, że szpital musi odmawiać wykonania niektórych badań. O szczegółach informowaliśmy wczoraj TUTAJ.

Nieoficjalnie można przypuszczać, że zwolnienia nie są podyktowane chorobą uniemożliwiającą pracę, tylko ogólnopolskim protestem tej grupy pracowników medycznych.

- Dlatego powiadomiliśmy ZUS, by sprawdził zasadność tych zwolnień lekarskich - mówi Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Jeżeli okaże się, że pracownicy nie chorowali, będą musieli zwrócić zasiłek chorobowy, muszą też się liczyć z konsekwencjami wyciągniętymi przez pracodawcę.

 

(kin, fot. K. Zydorowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

mieszkaniecmieszkaniec

1 2

Panie dyrektorze po co panu labolatorium medyczne no chyba zeby spelniac normy przepisowe bo jesli chodzi o leczenie szpitalne to lakarze wynikow labolatoryjnych nie czytali a pacjentow oklamywali w tym szpitalu powinni caly personel lekarski na porzadny wymienic bo ten co teraz jest to wogle nic nie robi 13:42, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bubububu

9 1

Jaki w tym przypadku odważny ten dyrektor lekarz. Jakoś jak koledzy lekarze i pielęgniarki podobnie strajkowali odwagi wtedy zabrakło. Nie chciało się wtedy kolegom podpaść. Czyż nie panie dyrektorze ? 14:36, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

woroworo

1 1

Znasz komentatorze coś takiego jak kropka kończąca zdanie czy początek zdania z dużej litery czy też dopiero się uczysz pisać ze zrozumieniem ? 14:39, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

edrtedrt

4 0

ciekawe, że policjantów nikt nie sprawdzał :) 11:38, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WolnyWolny

5 2

Nikt policjantów nie sprawdzał bo komendant był za nimi a dyrektor szpitala personel obecnie strajkujacy ma za zło konieczne. Sa bo sa jak ich nie bedzie tez bedzie dobrze. Wstyd Panie DYREKTORZE 13:54, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone