Zamknij
REKLAMA

Czy w Lesznie odbędą się za rok mistrzostwa świata?

08:59, 23.07.2019 | D.C
Skomentuj
REKLAMA

We wrześniu okaże się, czy Leszno będzie w przyszłym roku organizatorem mistrzostw świata w akrobatyce szybowcowej.

To jedno z dwóch wielkich wydarzeń lotniczych, jakie mają się znaleźć w przyszłorocznym kalendarzu imprez na lotnisku szybowcowym. Drugą ma być trzydniowy Piknik Szybowcowy.

- Gospodarzem MŚ mieli być Włosi, ale zrezygnowali. Rozważamy możliwość podjęcia się organizacji tej imprezy, ale chcemy najpierw wszystko dokładnie rozważyć i wyliczyć. Decyzję musimy podjąć do września - zdradził Michał Graczyk.

Prezes spółki Lotnisko Leszno mówił podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji Infrastruktury i Rozwoju Rady Miejskiej o planach kierowanej przez niego jednostki, a konkretnie o koncepcji funkcjonalno-przestrzennej lotniska.

Przypomniał pokrótce, jak doszło do podpisania trójstronnego porozumienia, na mocy którego miasto zarządza obecnie lotniskiem oraz jak wygląda jego status prawny.

Mówił wiele o tym, w jakim stanie przejmowane było lotnisko i ile pracy trzeba było już i jeszcze wykonać.

- Najpierw były to głównie prace porządkowe. Wywieźliśmy aż 10 kontenerów różnych śmieci zalegających w hangarach, budynkach i na samym lotnisku. Ogrodziliśmy też teren wokół  lotniska - mówił Michał Graczyk

Kolejnym etapem były działania nad opracowaniem dokumentacji lotniskowej i koncepcji przestrzennej obiektu. Co ona zakłada?

- Remont hangaru murowanego (inwestor Centralna Szkoła Szybowcowa), uzbrojenie terenu, budowę nowych hangarów, między innymi dla spadochroniarzy i paralotniarzy (inwestorzy prywatni), utwardzenie tak zwaną kratką drogi startowej wschód-zachód (we współpracy z Euro-Comfortem), wydłużenie głównej drogi startowej do 1200 metrów, wygospodarowanie nowej drogi startowej północ-południe, a także zakup mobilnej wieży kontroli lotów.

(D.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA