Zamknij

Piknik z żołnierzami i darmową grochówką! Zapraszamy do Leszna! Kiedy?

08:09, 13.08.2019 | jrs, Fot. pixabay.com
REKLAMA
Skomentuj

Sprzęt bojowy, w tym armii amerykańskiej, można będzie z bliska obejrzeć podczas Pikniku Militarnego Wierni Polsce. Zachęcamy, by rezerwować sobie na niego czas. Piknik odbędzie się w czwartek, 15 sierpnia.

O organizację pikniku zabiegali wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak i radny Jarosław Zielonka.

- Rozmawialiśmy o tym z generałem Jarosławem Miką, dowódcą generalnym Rodzaju Sił Zbrojnych, który zadeklarował, że Leszno będzie miastem, w którym odbędzie się piknik militarny z udziałem wojska polskiego i żołnierzy amerykańskich - mówi J. Zielonka.

Rozmowy zakończyły się pomyślnie. Piknik militarny w Lesznie odbędzie się w czwartek, 15 sierpnia, w Alei Gwiazd Żużla przed stadionem Alfreda Smoczyka. Planowany jest w godz. 15-18.

- Będzie można obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i ciężki sprzęt amerykański. Udział zapowiedzieli żołnierze z jednostki łączności ze Śremu i batalionu inżynieryjnego z Głogowa. Będziemy również gościć Orkiestrę Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Poznania. Prezentować się będą Wojska Obrony Terytorialnej i Wojskowa Komenda Uzupełnień - zapowiada radny J. Zielonka.

Szykowanych jest około 1000 porcji grochówki.

- Piknik to znakomita okazja do tego, by poznać sprzęt jakim dysponuje wojsko. Żołnierze chętnie będą odpowiadać na pytania - zapewnia J. Zielonka.

Głównym organizatorem Pikniku Militarnego Wierni Ojczyźnie jest Dowództwo Generalne Rodzaju Sił Zbrojnych, przy współudziale 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego i miasta Leszna.

REKLAMA
(jrs, Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone