Zamknij
REKLAMA

To będzie huczne pożegnanie wakacji w Lesznie i okolicy. Sprawdź, jak i gdzie spędzić weekend!

08:28, 23.08.2019 | Jagoda Waszkowiak, fot. Pixabay
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę i niedzielę w Lesznie i okolicy będzie się działo naprawdę wiele. Każdy znajdzie coś dla siebie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przegląd wydarzeń - festyny, koncerty, zawody na jeziorze i mistrzostwa samochodowych wraków. Gdzie się wybieracie? 

LESZNO

W niedzielę, 25 sierpnia rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Leszno Barok Plus. Tym razem jeszcze więcej atrakcji. W programie spektakle, występy chórów i pantomimy, koncerty fortepianowe, smyczkowe, operowe i wiele innych. Festiwal zakończy się 1 września premierą nowego dzieła uznanego kompozytowa Nicoli Kołodziejczyka „HAENDEL XXII”.

Więcej informacji na: lesznobarokplus.pl/program-2019-2.

Również w niedzielę odbędzie się kolejny Piknik Leszczyńskie Smaki. Miasto Leszno, Organizacja Turystyczna Leszno Region i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają do Parku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie od godz. 15 do 20. Największą atrakcją będzie wielkie gotowanie potraw regionalnych, takich jak pyza faszerowana oraz czernina. Następnie na pokaz kulinarny uczestnika „TOP CHEF” Dawida Łagowskiego, stoiska z wielkopolskim przysmakami, warsztaty, prezentacje i wiele innych.

Więcej informacji tutaj.

BOSZKOWO

Widowiskowo zapowiadają się zawody ratowników wodnych na Jeziorze Dominickim. W sobotę i niedzielę. Sprawdź tutaj. 

LESZNO

Będzie sporo emocji na wyścigach Wraków, już w sobotę. Czytaj tutaj.

OSIECZNA

24 i 25 sierpnia, Dni Osiecznej będą świętowane w Jeziorkach. Już raz trzydziesty drugi! Cały weekend pełen atrakcji!

W sobotę, już o 6 rano na Jeziorze Łoniewskim rozpoczną się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Gminy Osieczna. Następnie o godz. 9 start szóstego Biegu Borków. W tym roku odbędzie się jako półmaraton, dystans zwiększy się do 21 kilometrów. Znajdzie się jednak też coś dla mniej zaawansowanych biegaczy w każdym wieku – Kolorowy bieg rodzinny o godz. 13:30. W ciągu biegu każdy będzie miał okazję porzucać się kolorowym proszkiem. Zapisy w „Winiarni” w parku przy Dworku w Jeziorkach. Również tam, o godz. 18:30 zaśpiewa i zatańczy zespół WRZOS. Następnie o godz. 20 zespół wokalny Impresja, a po nim gwiazda wieczoru Czerwone Gitary!

Niedzielny program rozpocznie uroczysta msza święta Dożynkowa – o 15 w Klasztorze oo. Franciszkanów. Wieczorne atrakcje zapewni Orkiestra Dęta OSP Osieczna z mażoretkami, o godz. 17. Dni Osiecznej zamknie koncert zespołu Kombi o godz. 19.

Więcej informacji tutaj.

WŁOSZAKOWICE

„Poznańskie Słowiki” zaśpiewają we Włoszakowicach w sobotę, 24 sierpnia w kościele Świętej Trójcy we Włoszakowicach podczas mszy świętej o godz. 19. Boszkowo, a szczególnie ośrodek Sadyba bardzo przypadł do gustu chórowi. Najmłodsza grupa chłopców wypoczywa i ćwiczy nad Jeziorem Dominickim już trzeci rok z rzędu.

RAWICZ

W sobotę w parku przy domu kultury odbędą się dożynki powiatowo-gminne. Rozpoczną się o godz. 13:30 mszą świętą w kościele św. Andrzeja Boboli. Następnie o godz. 15 „Wisielonki” z Stowarzyszenie Zespołu Regionalnego odprawią obrzęd Święta Plonów. Program wieczorny otworzy koncert zespołu „Łobuzy” o godz. 16:30. Następnie podsumowanie konkursu Ukwiecona Gmina Rydzyna o godz. 17:30, a o godz. 18 – show strongmanów. Dożynki zakończy zabawa taneczna z zespołem „Woo Boo Doo” o godz. 19.

KOŚCIAN

Weekend w Kościanie pełen atrakcji dla dzieci. W sobotę odbędzie się piknik rodzinny przy wieży ciśnień w godz. 16 – 22:30. Wstęp wolny.

Ponadto, przez cały weekend Kościański Ośrodek Kultury organizuje Festiwal Baśni. 24 sierpnia, pierwszego dnia festiwalu o godz. 16 Teatr Władca Lalek przedstawi „Cudze chwalicie…”. Następnie Teatr Wierzbak plus Artur Szych zaprezentują „Smoka Wawelskiego”. Drugiego dnia, Teatr BLUM o godz.15 zagrają „Śpiewanki”, a Teatr Nemno „Trzy Świnki” o godz. 16:30. Bilety na każde przedstawienie kosztują 8 zł.

 

 

(Jagoda Waszkowiak, fot. Pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone