Zamknij
REKLAMA

Urodzony w Lesznie, ma 28 lat, kandyduje do sejmu i dostał bardzo dobre miejsce

09:27, 30.08.2019 | lm, fot. Archiwum
REKLAMA
Skomentuj

Niemal 90 komitetów wyborczych zgłosiło chęć startu w najbliższych wyborach parlamentarnych. System liczenia głosów jest jednak bezwzględny. W podziale mandatów w sejmie liczyć się będą tylko duzi gracze. Wśród nich jest Lewica. W okręgu kalisko-leszczyńskim na dwóch pierwszych miejscach wystawiła leszczyniaków, w dodatku na dwójce jest bardzo młody kandydat - takiej listy nie ma żaden komitet. 

Lewica idzie do wyborów jako: SLD, Wiosna i partia Razem. Dlatego lista wyborcza składa się z kandydatów tych trzech ugrupowań. 

Jak już informowaliśmy kilka tygodni temu, w okręgu kalisko-leszczyńskim na pierwszym miejscu listy Lewicy jest Wiesław Szczepański, przewodniczący SLD w Wielkopolsce, przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. To doświadczony polityk, był radnym Leszna, a także posłem.

Za to na miejscu drugim niespodzianka - Marek Mazur, działacz Wiosny. Ma 28 lat, urodził się w Lesznie, teraz mieszka w Święciechowie.  Pracuje w branży meblarskiej, współpracuje z firmą marketingową, jest także trenerem rozwoju osobistego i zajmuje się promocją edukacji zdrowotnej. Jako 20-latek zaangażował się w życie polityczne i działał w Ruchu Palikota, ale kiedy w ugrupowaniu zaczęło być źle, to odpuścił sobie i Palikota i całą politykę. Teraz związał się z Wiosną, bo przekonał go do tego jej lider .

Zaufałem Robertowi Biedroniowi po organizowanych przez niego w całej Polsce burzach mózgu - tłumaczy Marek Mazur. 

Drugie, wysokie miejsce na liście traktuje jak wyróżnienie. 

- Polityka potrzebuje młodości i świeżości. Mam nadzieję, że zaufanie, jakim zostałem obdarzony pozytywnie wpłynie na kampanię. 

Dodajmy, że na nieoficjalnej jeszcze liście Lewicy do sejmu w okręgu kalisko-leszczyńskim jest dwoje innych leszczyniaków. Na miejscu 10 - Zbigniew Zalesiński z Wiosny , a na 22 - Bernardyna Kaźmierczak z SLD, radna Leszna. 

[ZT]43732[/ZT]

 

(lm, fot. Archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

ŁukaszŁukasz

4 19

No i dobrze, nareszcie ktoś z naszego pokolenia! 11:17, 30.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JanJan

14 2

Czyli nieważne poglądy, ważne, że młody.
To ja dziękuję. 12:45, 30.08.2019


WyborcaWyborca

5 7

Śmieszą mnie te komentarze na fb. Jak na liście jest ktoś znany i zgrany, to piszą, że nie ma nowych twarzy. Jak jest młody i świeży, to też źle - bo co on zrobił? A może dać szansę człowiekowi? Co? Ja dam 20:32, 31.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiesiuWiesiu

0 0

Za mało o Nim wiem 23:13, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone