Zamknij
REKLAMA

PSL i Kukiz'15 ruszają z kampanią. Wynik ma być dwucyfrowy.

14:05, 04.09.2019 | Jagoda Waszkowiak, fot. L. Matuszewska
REKLAMA
Skomentuj

W środę koalicja PSL i Kukiz'15 przedstawiła na Rynku w Lesznie kandydatów do sejmu z okręgu kalisko-leszczyńsko. Przedstawiał ich lider listy Andrzej Grzyb, były poseł Parlamentu Europejskiego.

Wśród kandydatów reprezentujących region leszczyński na liście są: z numerem 3 -  Bartosz Kobus, sekretarz Krzywinia, urodzony w Lesznie, reprezentuje powiat kościański. Sołtys Lasocic Wiesława Małycha z powiatu leszczyńskiego startuje z pozycji 6. Janusz Perski, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Lesznie kandyduje z numerem 12. A na 17 jest księgowa Małgorzata Krakowiak z Osiecznej.

Główne postulaty PSL i Kukiz'15 to emerytura bez podatku, wprowadzenie wyborów powszechnych prokuratora generalnego oraz rzecznika praw obywatelskich oraz powszechnie dostępna zdrowa żywność.

Wielkopolskie rolnictwo należy chronić! – mówił Andrzej Grzyb. - Kategorycznie sprzeciwiamy się budowie kopalni odkrywkowej pod Miejską Górką i Krobią. Zajęłaby ona jedne z najlepszych terenów rolniczych w Polsce. Chcemy się zająć ochroną również przed zmianami klimatu, czyli retencją wody i odnawialnymi źródłami energii.

- Wojna dwóch największych partii sprawia, że powszechne problemy obywateli zamiatane są pod dywan – mówił Bartosz Kobus.-Popieramy programy społeczne takie jak 500+ i 300+, ale nikt nie mówi o podwyżkach podatków, opłat za prąd i śmieci.

PSL i Kukiz'15 liczą, że dostaną w wyborach 2-cyfrowy wynik procentowy, a w okręgu kalisko-leszczyńskim - zdobędą dwa poselskie mandaty.  Jeśli chodzi o kandydata do senatu, to PSL i Kukiz'15 popierają posła Koalicji Obywatelskich Wojciecha Ziemniaka.

(Jagoda Waszkowiak, fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Sondaż Sondaż

1 3

Wielkopolsce w wyborach do Sejmu zwycięży Prawo i Sprawiedliwość.

Głos Wielkopolski: Wybory parlamentarne 2019. Sondaż Polska Press Grupy

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
38.00%
KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
35.00%
SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
13.00%
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
7.00%
KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
3.00%
KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
3.00%
SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA
1.00%

Polska Press Grupa/Ośrodek Badawczy Dobra Opinia

Źródło : gloswielkopolski.pl 16:54, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WyborcaWyborca

1 1

dwucyfrowy wynik.... hm.... 19:10, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone