Zamknij

Powrócił król, niech żyje król! (zdjęcia)

09:35, 09.09.2019 | Tekst i fot. Tadeusz Bitner
REKLAMA
Skomentuj

W słoneczne niedzielne popołudnie odbyła się coroczna impreza Powrót Króla. W tegorocznym programie był m.in. występ dudziarzy, koncert przebojów operetkowych, występ finalistki “Mam Talent” oraz włoskiego muzyka Stefano Terrazzino.

O godz. 16 z ratusza wyszedł Król wraz ze swoją małżonką i błaznem, w tym momencie wszystkie przedszkolaki wypuściły w niebo różnokolorowe balony. Król wraz z zastępcą prezydenta miasta Leszna, Piotrem Jóźwiakiem okrążył ratusz. Zaraz za nimi szli przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, szermierze oraz laureaci I Konkursu Dudziarzy im. Edwarda Ignysia. 

Kiedy para królewska zajęła miejsce na scenie, byli witani przez delegacje z leszczyńskich przedszkoli i szkół podstawowych. Potem zajęli miejsce na tronie, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie z rodziną królewską oraz dostać wskazówkę dotyczącą gry miejskiej.

Na scenie odbyły się pokazy szermierzy drużyny IKS Leszno i zabawy z dziećmi. Widzowie mogli podziwiać również koncert operetkowy w wykonaniu Bartosza Kuczyka i gościnnie Emilii Nowak, finalistki “Mam talent”. O godz. 19:30 na scenie pojawił się Stefano Terrazzino, który oczarował publikę swoim włoskim śpiewem.

Było mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, a starsi mogli skosztować prawdziwej włoskiej kawy.

(Tekst i fot. Tadeusz Bitner)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone