Zamknij
REKLAMA

Czy Piotr Baron dorówna Jarosławowi Wawrzyniakowi? Powiat leszczyński bezkonkurencyjny w kraju

18:39, 20.09.2019 | JAC fot.JAC
Skomentuj
REKLAMA

Dlaczego na sesjach Rady Powiatu Leszczyńskiego radni się nie kłócą? Ponieważ mają wspólny, jasno określony cel - poprawiać komfort życia jego mieszkańców.

Kto przygląda się pracy Rady Powiatu Leszczyńskiego zauważy, że tam polityka zepchnięta została na dalszy plan. Liczy się przede wszystkim racjonalne gospodarowanie niezbyt obfitym budżetem. Starosta Jarosław Wawrzyniak jest w komfortowej sytuacji, gdyż mając zazwyczaj stuprocentowe poparcie samorządu, może realizować swoje bardzo śmiałe zamierzenia oparte w dużej mierze o zewnętrzne dofinansowania.

Powiat leszczyński w roku 2018 na inwestycje przeznaczył aż 61 procent swoich wydatków, a w roku 2017 - 54 procent.  W obu latach były to najwyższe wskaźniki wśród wszystkich samorządów. W ujęciu trzyletnim 2016-2018 okazał się najbardziej proinwestycyjnym spośród 314 polskich powiatów, wydając na inwestycjel aż 544 zł w przeliczeniu na mieszkańca.

.

Dodać należy, że powiatowa kasa nie ma ani złotówki zadłużenia, co także jest ewenementem w kraju. Ranking od wielu lat prowadzi najważniejsze samorządowe czasopismo "Wspólnota".

Nasuwa się pewne skojarzenie: Jarosław Wawrzyniak z Radą Powiatu Leszczyńskiego jest jak Piotr Baron z drużyną Leszczyńskich Byków, którym również życzymy potwierdzenia dominacji w kraju.

(JAC fot.JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA