Zamknij
REKLAMA

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki. Ilu ma studentów? (zdjęcia)

11:58, 30.09.2019 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznie rozpoczął nowy rok akademicki.

- Nasz uniwersytet daje możliwość uczestnictwa nas seniorów w  życiu społecznym miasta, stwarza możliwość rozwoju zainteresowań, a także ułatwia starzenie się w aktywności. Za sukcesem naszych działań stoi praca zespołowa liderów wolontariuszy, którzy są członkami Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Rady Słuchaczu, są starostami - mówiła prezes UTW Maria Zielony. - To ten zespół opracowuje plany semestralne i je realizuje z pomocą innych osób pracujących na rzecz naszego uniwersytetu. Szeroka działalność nie byłaby możliwa bez współpracy z władzami miasta, instytucjami, szkołami i uczelniami. Z innymi organizacjami pozarządowymi i Uniwersytetami Trzeciego Wieku, z którymi wymieniamy doświadczenia. Kreujemy także nowe pomysły.

Wiceprezydent Adam Mytych podkreślił rolę liderów stowarzyszenia.

- Cieszę się, że formuła uniwersytetu rozwija się i że trwa ponad 20 lat. Jest to cudowny element polityki senioralnej miasta - podkreślił. - Dziękujemy, że aktywnie uczestniczycie w życiu obywatelskim Leszna. Jesteście niezwykle cenni dla rzeczywistości Leszna.

Wśród gości byli przedstawiciele UTW z Gostynia, Góry, Głogowa, Rawicza i Wschowy oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Szkoły Podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych oraz Muzeum Okręgowego w Lesznie. Te placówki i instytucje współpracują z leszczyńskim uniwersytetem.

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%