Zamknij
REKLAMA

Leszno "wice" rowerową stolicą Polski

11:21, 08.10.2019 | JAC, fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

Przez cały wrzesień trwała batalia o miano Rowerowej Stolicy Polski. Leszczynian zdołali pokonać tylko cykliści z Nowej Soli.

Rywalizację, z wykorzystaniem instalowanej na smartfonach aplikacji zaproponowała Bydgoszcz, a dołączyły do niej 23 inne miasta, w tym oczywiście Leszno, gdzie pod hasłem "kocham rower" podpisałaby się znaczna część mieszkańców.

Leszczynianie i wspierający ich mieszkańcy innych miejscowości ambitnie kręcili kilometry, starając się w ostatniej fazie rywalizacji dogonić nowosolan i uciec przed gorzowianami. Punkty przyznawane były proporcjonalnie do ilości mieszkańców, dlatego Leszno otrzymywało punkt za przejechanie 64 kilometrów, Nowej Soli wystarczyło przejechać tylko 39 km, a Bydgoszcz musiała zaliczyć aż 618 km.

Leszno uzyskało 1234 punkty, co w przeliczeniu daje blisko 79 tys. km.

W ramach tej zabawy prowadzona była również klasyfikacja leszczyńskich szkół. Jej wyniki mają pomóc wyłonić zwycięzcę corocznego "Rowerowego konkursu dla szkół" organizowanego przez Radę Miejską Leszna i gazetę "ABC". 
 

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SzczerySzczery

0 0

A oficjalnego ogłoszenia wyników jak nie było tak do teraz nie ma... Nie wspominając o nagrodach dla najlepszych. 13:32, 15.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA